Haberler

2018 Spotify En Çok Dinlenen Şarkılar Listesi

2018 yılında En Çok Dinlenen Şarkılar Listesi sıralamasında “Drake” hem 2018 yılında dünyada hem de tüm zamanların Spotify’da en çok dinlenen sanatçısı olurken, Türkiye’de en çok dinlenen sanatçı rap müziğinin parlayan yıldızı Ezhel oldu.

Gerçek ismi Ömer Sercan İpekçioğlu olan Rap sanatçısı Ezhel iyi bir yükseliş yakaladı.2018 yılında dünya genelinde en çok dinlenen şarkısı Drake sahne ismini kullanan Aubrey Drake Graham’ın “God’s Plan”, Türkiye’de ise yine rap şarkıcısı Ezhel’den “Geceler” isimli parça oldu.

Dünya genelinde en çok dinlenen kadın sanatçı kategorisinde ise bu yıl Ariana Grande, Spotify listelerinde birinci sıraya yerleşti.

Türkiye’de ise kadın sanatçılar kategorisinde yine Sezen Aksu ilk sırada yerini aldı.
2018 yılının sonuna doğru geldiğimiz şu günlerde Spotify’da müzik listeleri sürekli değişebiliyor.Yıl boyunca Spotify kullanıcıları, en sevdikleri şarkıları, sanatçıları, çalma listelerini ve podcast’leri paylaşmaya ve dinlemeye devam ediyor.

Drake En Çok Dİnlenen Şarkıcı
Drake En Çok Dİnlenen Şarkıcı

Spotfy‘da müzikseverler, daha önce 2015 – 2016 yılının en çok dinlenen sanatçısı olan ve bu yıl bir kez daha birinci sıraya gelen “Drake” gibi kendi favori isimlerini takip etmeye devam ettiler.

Kaçırmayın !!!  2019 Yılı En Çok Dinlenen Şarkı-Şarkıcı-Albüm Listesi Açıklandı

2018 yılında 7,9 milyar dinleme sayısı elde eden Kanadalı rapçi Drake bugüne kadar Spotify’da tüm zamanların en çok dinlenen sanatçısı oldu.

Bu rakam gerçekten azımsanmayacak derecede yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

Drake tarafından yayınlanan son “Scorpion” albümü ve “God’s Plan” şarkısı 2018 yılının Spotify listelerinde ilk sıraya gelirken sadece “God’s Plan” isimli parçası 1 milyar kez dinlendi.

Gelelim ülkemizde ki en çok dinlenme oranlarına.

Ülkemizde Spotify tarafında 2018 yılında en çok dinlenen sanatçı ise rap dünyasının yükselen şarkıcısı Ezhel oldu.

Ayrıca Ezhel yılın en çok dinlenen erkek sanatçısı rekorunuda ele geçirerek zirveye sıkıca tutundu.

En çok dinlenen sanatçılarda popun kraliçesi Sezen Aksu sıralamayı takip etti. Yılın en çok dinlenen erkek sanatçısı kategorisinde Teoman 2.oldu.

Ülkemizde 2018 yılı en çok dinlenen şarkısı ise rap şarkıcısı Ezhel’in  “Geceler” isimli parçası oldu. “Geceler”i isimli parçayı yine rap dünyasından Gazapizm’in seneye damga vuran şarkısı “Heyecanı Yok” takip etti

Bu yıl aylık olarak ortalama 48 milyon dinleyici sayısı ile Ariana Grande, 2018 yılında Spotify üzerinden en çok dinlenen kadın sanatçı oldu. Grande’nin bu başarısında dördüncü albümü “Sweetener” ve son single çalışması “Thank U, Next”in etkisi nin büyük olduğu kesin.

Türkiye’de 2018 yılında en çok dinlenen müzik grupları kategorisinde Yüzyüzeyken Konuşuruz zirveye oturdu. Yüzyüzeyken Konuşuruz grubunun ardından Imagine Dragons ve Duman geldi.

Türkiye’de ise 2018 yılında en çok dinlenen çalma listelerinde pop ilk sırayı aldı. Türkçe Pop ise en çok dinlenen çalma listesi oldu.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı