Gitar Amfileri

2019’un En İyi 10 Gitar Amfisi

Dijital amfilerden lambalı amfilere kadar en iyi 10 gitar amfisi

Bugün bile 1950’li ve 1960’lı yılların teknolojileri ile gelişen gitar tonlarının hala modasının geçmediğini gösteriyor.Her ne kadar yeni ve modern gitar amfisi piyasada olsa da gitaristlerin büyük bir kısmı o eski tonları yakalamanın peşinde.

Mesa/Boogie bu konuda hala üzerine düşeni yerine getirirken İngiliz amfi markası Victory o eski klasik tonları veren kafa amfileri geliştirmeye devam ediyor.

Her ne kadar eski tonları veren amfiler olsa da 2019 yılında piyasaya çıkan birçok amfi modeli modelleme teknolojisi üzerine yoğunlaşmış durumda.

Bundan dolayı Boss,Line 6 ve Fender gibi büyük markaların gitar amfileri yeni teknolojik sesler üreten amfiler üreterek piyasada gitaristler için bolca seçenek sunuyorlar.

O kadar çok bol ve çeşitli amfiler var ki binbir türlü gitar tonları üretmenize yardımcı oluyorlar.

2019 yılında piyasaya çıkan en iyi 10 gitar amfisini incelemeye başlayalım.

Ayrıca merak edenler için Lambalı Amfi ve Dijital Amfi Arasındaki 5 Fark isimli yazıyada göz gezdirebilirsiniz.

1. Boss Katana MkII Gitar Amfisi

Boss Katana MkII

Boss katana serisi birçok farklı model çıkarmış olsa da Boss Katana Mk2 dijital amfi kategorisinde gerçekten iyi iş çıkarmış görünüyor.

Önden baktığınızda sade minimalist bir görüntü veren Boss Katana Mk2 kontrol panelinde bulunan küçük ve parlak led göstergeleriyle yapacağınız tüm ayarlara tepki veriyor.

Dijital bir amfi olması sebebiyle üzerinde bulunan panelde amfi tipini ayarlayabildiğiniz gibi effect kısmından Delay,reverb, gibi ayarlamaları yapmanıza olanak sağlıyor.

En güzel özelliklerinden birisi de 50W gücünde ki bu gitar amfisi 0.5 W 25W ve 50W kademe seçeneği ile alacağınız maximum ses seviyesini sınırlandırabiliyor olmanız.

Bazı arkadaşlar yüksek güçte amfileri evde sıkıntı çıkaracağı için çekiniyorlar.Boss Katana Mk2 de bu sorun ortadan kalkıyor.

2. Fender Tone Master

Fender Tone Master

Fender markasının ürettiği amfilerin kalitesi kesinlikle tartışılmaz bir gerçek.

Fender Tone Master isimli gitar amfisi dijital bir amfidir.Bu amfinin en büyük özelliği ise Fender’in en sevilen modellerinden olan Deluxe Reverb ve Twin Reverb gibi tüplü amfilerinin seslerini birebir taklit edebilmesi.

Fender Twin Reverb amfinin ses tonunu birebir çıkardığında ağzım açık kalmıştı.

Bu özelliğinin yanında lambalı bir amfi kadar ağır olmaması ve boyutunun daha küçük olması sebebiyle tercih edilebilir olması.

3. Mesa/Boogie California Tweed

Mesa Boogie California Tweed

Mesa/Boogie California Tweed 1950’li yılların tonlarını muhteşem bir şekilde sunabilen bir gitar amfisidir.

California Tweed Amerikan müzik kültürü tonlarını en iyi şekilde verebilirken beyaz kaplama kasa üzerinde vinil kumaş ile döşenmiş 40W güce kadar çalışabilen muhteşem bir amfi.

Üzerinde Jensen Blackbird hoparlör bulunan 6V6 Multi-Watt çıkış kontrolüne sahip.

4. Victory VC35 Copper

Victory VC35 Copper

Kompakt bir kafa amfi olan Victory VC35 1960’lı yıllardan sonra oluşan rock ve metal tonlarını sunan muhteşem bir gitar amfisi.

EL84 lambalı olan bu amfi 35W gücünde ve mükemmel tonlar sunabiliyor.Motörhead sevenler bu amfiye bayılacaklar.

5. Supro Blues King 12

Supro Blues King 12

Supro Blues King 12 Led Zeppelin grubunun 1970’li yıllarda kullandığı ve bugün bile saygı duyulan şarkıların yapıldığı amfidir.

2013 yılında tekrar üretilmeye başlanan ve ufak revizeler geçiren bu amfi 2019 yılında da en iyi gitar amfisi listesine girmeyi başarıyor.

6. Blackstar HT-20R MkII

Blackstar HT-20R MkII

Güç azaltma anahtarı, USB bağlantısı ve dengeli XLR çıkışları olan iki kanallı HT-20R, çok yönlü tonları olan modern bir amfidir. Güç çıkışında iki adet EL84 lamba bulunan HT-20R, çok güzel tonlar verebilir.

Hem evinizde hem stüdyoda kullanabileceğiniz çok yönlü lambalı bir amfidir.

7. Blackstar Silverline

Blackstar Silverline

Boyutuna göre hafif olan dijital modelleme özelliği bulunan Blackstar Silverline 100 W gücünde stereo 2×12 Combo bir amfidir.

Farklı tonlar ve modellemeler yapabileceğiniz bu gitar amfisi klasmanına göre uygun fiyatlı olsa da genelleme yaparsak pahalı bir fiyatı bulunuyor.

8. Orange TremLord 30

Orange Themlord
Orange Themlord

Orange amfi kendine has tonları bulunan hem lambalı hem de dijital amfi kategorilerinde kendine büyük yer edinmiş bir markadır.

Orange Tremlord 30 gitar amfisi hem boyut hem özellik hemde performans olarak birçok muadilini geride bırakıyor.

Orange Tremlord 30 Amfi Detaylı İnceleme sayfasından amfi hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

9. Line 6 Spider V 120 MkII

Line 6 Spider V 120 MkII
Line 6 Spider V 120 MkII

Dijital modelleme amfileri içerisinde belki de en zirvede olan amfilerden birisi Line 6 Spider serisidir.

Bu gitar amfisi ile ister bilgisayara bağlayarak kendi tonlarınızı oluşturarak hafızasına aktarabilir istediğiniz yerde bu tonları anında yakalayabilirsiniz.

Usb girişi ile PC bağlantısı sağlayan amfi içerisinde 128 adet hazır preset barındırıyor.

Birçok efekt aleti (prosessör,overdrive,distortion,chorus) gerek kalmadan yüzlerce tonu almanızı sağlıyor.

Keşke benim olsa….

10. Blackstar Studio 10 EL34 Combo

Blackstar Studio 10 EL34 Combo
Blackstar Studio 10 EL34 Combo

Celestion Seventy-80 12 inç hoparlör ile birlikte gelen Blackstar Studio 10 EL34 Combo benzersiz ve sıcak tonlar alabileceğiniz lambalı bir amfidir.

Klasik ingiliz blues ve rock tonları için ideal bir ton aralığına sahip bu amfi ile alacağınız sesler gerçekten çok geniş bir aralığa sahip.

 

Daha Fazla Göster

Okumadan Geçme

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
0:00
0:00