Müzik

AC/DC Angus Young’un Gitar Tonunun Arkasındaki Sırlar

Angus Young’un “Hell’s Bells” Tonunda Sadece Gibson SG Standard Gitardan ve Marshall Amplifikatörden Fazlası Var.

Stüdyoda özellikle AC / DC’nin kült olmuş parçası Back in Black albümünü kaydederken Angus Young, her şarkı için mükemmel kişisel gitar tonlarını oluşturmak için çok çeşitli Marshall amfi kullandı.

Back in Black için en sevdiği kayıt amplifikatörlerinden bazıları, tiz ve gıcırtılı overdrive, sololar için çeşitli 50-watt Marshall’lar ve karanlık tonlar için Marshall 2203 JMP 100-watt ana sesler için çeşitli Super Lead 100-watt amfiler kullandı.

İlginç olan Angus Back in Black şarkılarında kullandığı amfi ve diğer ekipmanların detaylı kayıtlarını tutmuyordu , ama “Hell’s Bells” üzerindeki tonunda bir Marshall 2203’ün tonları olduğu kesindi.

Angus Hell Bells parçasında ritmini sadece favori gitarı 1970 Gibson SG Standard ve Marshall 2203 amfi kullanarak oluşturdu ancak ana sesler için overdubs kaydederken Kanal ritmi ve solo için gizli silahı diyebileceğimiz Schaffer-Vega sistemi ile kaydetti.

Sizde hastası olduğunuz AC/DC parçaları çalmak istiyorsanız aşağıdaki gitar,pedal ve amfi 3’lüsünü temin ederek o muhteşem parçalara yetişmeye çalışabilirsiniz.

Ancak asla Angus gibi olamazsınız..

ORJİNAL KULLANILAN MALZEMELER

GITAR: 1970 Gibson SG Standard with stock Gibson “T-Top” humbucking pickups (bridge pickup setting), Volume: 10, Tone: 10
AMFİ: Late-’70s Marshall 2203 JMP 100-watt head (Presence: 0, Bass: 5, Middle: 6, Treble: 5, Master Volume: 5, Preamp Volume: 6, High Sensitivity input), Marshall 4×12 cabinet loaded with Celes-tion G12M greenback speakers
EFEKT: Schaffer-Vega Diversity Wireless
TEL: Gibson Ultra Lights .009, .011, .016, .024, .032, .042/Standard
PICK: Fender Extra Heavy

 

Daha Fazla Göster

Okumadan Geçme

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
0:00
0:00