Haberler

Bruce Dickinson: Hiçbirimizin cesareti yoktu ama Metallica yaptı

Iron Maiden vokalisti Bruce Dickinson, Black Album'ü yayınladıklarında Metallica'nın metali nasıl bir sonraki seviyeye taşıdığına dair düşüncelerini paylaşıyor.

Metallica’nın kendi adını taşıyan çığır açıcı albümünün 30. yıl dönümü kutlamaları sırasında, Iron Maiden vokalisti Bruce Dickinson , albümün kendisi için ne anlama geldiğini ve metal müzik türünün “kavşakta” olduğu bir zamanda metal müzik üzerinde nasıl bir etkisini olduğunu anlattı.

Classic Rock dergisine konuşan Dickinson, “Iron Maiden, Judas Priest ve Pantera, grupları olarak bir sonraki seviyeye geçme şansına sahip olduğumuz bir yol ayrımına ulaştık. Ama hiçbirimizin cesareti yoktu. Metallica yaptı. Fırsatı yakaladıklarında, risk aldıkları ve muazzam ödülleri hak ettikleri için onlara büyük bir kredi vermelisiniz.Bu albümdeki başarılarını küçümseyemezsiniz.

“Doğru anlayan ufuk açıcı albümlerden biri. Son derece iyi üretilmiş ve o albümdeki her nota tamamen kontrol altında. Bunu nasıl yaptıklarına ve şarkılarla ne yaptıklarına hayranım ve çok etkiliydi: şüphesiz metali ana akım haline getirmeye yardımcı oldu. Bunu yapanın Mutt Lange olmadığını biliyorum, ama Bob Rock’ta yapımcının kontrolün büyük ölçüde elinde olduğu benzer bir şey vardı.

Ancak bu, Iron Maiden’ın asla kendi başına deneyeceği bir şey değil. Dickinson şöyle diyor: “Asla böyle bir albüm yapamayız, çünkü o kadar kontrol altında değiliz ve olmak da istemiyoruz.”

Metallica  , albümün 30. yıldönümü münasebetiyle Eylül ayında ‘Black” Album’ünü yeniden yayınlamaya hazırlanıyor.

 

Kaçırmayın !!!  Cliff Burton 59. doğum gününde canlı yayın etkinliğiyle onurlandırılacak
Kaynak
Loudersound

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu