Haberler

Dave Grohl, Dream Widow Albümü Çıkış Tarihini Açıkladı

Dave Grohl’un Dream Widow ismiyle kaydedilen metal EP’si, 25 Mart Cuma günü dijital olarak yayınlanacak.

Studio 666 isimli filmde Foo Fighters 10. albümlerini kaydetmek için Encino, Los Angeles’ta harap bir malikaneye giriyorlar, ancak “hem albümün tamamlanmasını hem de grubun hayatını” tehdit eden doğaüstü güçleri keşfederler.

Grohl’un filmdeki karakteri ürkütücü bir bodrum katı bulur ve burada Dream Widow adlı kurgusal grubun aynı malikanede kaydedilmiş bir kasetini keşfeder.

İngiltere’de verdiği röportajda “İçimdeki thrash metal çocuğumu serbest bırakacağım” dedi. “80’lerin başında punk rock ve thrash metal dinleyerek büyüdüm. 80’lerin ortalarında, Venom, Slayer, Testament ,Exodus ve tüm o gruplar gibi eski tarz gruplara karşı kalbimde gerçek bir zaafım var.”

Foo Fighters’ın üyeleri, Stüdyo 666 filmi aynı zamanda efsanevi şarkıcı-söz yazarı Lionel Richie ve kelimenin tam anlamıyla kendini gösteren Steve Vai de dahil olmak üzere bazı müzisyenlere de ev sahipliği yapıyor.

Steve Vai geçen ay Twitter’da “Dave’in gruba ne çalmalarını istediğini açıklamaya çalıştığı bir sahne var, ama aklını kaçırdı ve çılgınca ağlamaya başladı” dedi.

Daha Fazla Göster

Okumadan Geçme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu