İnceleme

Dünyanın En İyi 6 Davul (Drums) Videosu

Dünyanın En İyi 6 Davul Videosu

Davul dünyasında bir sürü gösteri görebilirsiniz.Ancak şimdi sıralayacağımız 6 video büyük ustalar tarafından çalınan müzik şöleni gibi.Birçok kişi davul sololarını pek dinlemiyor olsa da aşağıdaki videolar gerçekten izlenmesi gereken performanslar.

Chad Smith’in – Jimi Hendrix “Fire” İsimli Parçasını Çalması

Red Hot Chili Peppers davulcusu Chad Smith , Jimi Hendrix’in “Fire” isimli parçasıyla gerçekten harika bir performans sunuyor. Kansas Üniversitesi Orkestrasıyla birlikte çalan Chad Smith her zamanki gibi deli dolu. Milletin üniversitesinde böyle orkestralar var işte 😉

https://youtu.be/HQ5CQvAQbgs

8 Yaşında ki Davulcudan Led Zeppelin’in “Good Time Bad Times”

Bu videoyu ilginç yapan davulu çalan kişinin 8 yaşında olması mı yoksa böyle büyük bir parçayı çalabilmesi mi bilemedim. Gerçekten harika ve genç bir yetenek. Bu çocukları yetiştirmek müzik dünyasına büyük katkıdır. Gülümsemeni sevsinler 🙂

 Jared Dines ile Yetenek ve Parodi

Jared Dines birçok müzik parçasının davullarını parodi yaparak izletirken güldüren bir hale getiriyor. Tam müzikten zevk alacakken yaptığı hareketler ile güldüren Jared bu listede yerini hak ediyor.

Jonathan Moffett – Michael Jackson’un Davulcusu

Jonathan Moffett gerçekten tarzında büyük bir usta ve aynı zamanda uzun yıllar Michael Jackson’un davulculuğunu yapmış birisidir. İzledikten sonra efkarlanacağınız kesin.

Videoda dikkat etmeniz gereken ve gurur verici bir unsur da tüm setin zilleri İstanbul zilleri olması.

Kostümlü Davulcu “Bu Kim Lan”

https://youtu.be/QZShA_a-5r8

İzlerken harbiden koptum yarıldım kardeşler.Aklıma gelen sorular; Bu kimdir? Onu oraya kim koydu? Sebep Ne? Yahu sıcak değil mi o kostümün içi?

Pembe bir çizgi film karakteri olarak sahneye çıkan şahıs videonun 30. saniyesinden sonra kimsenin beklemediği şekilde gaza gelip 32’lik vuruşlara öyle bir geçiyor ki 10 dk güldüm yemin ederim. Ancak büyük performans gerçekten.

Dave Grohl’dan Müthiş Bir Video

2

2018 yazında ortaya çıkan bu sürpriz video , bize Dave Grohl‘in gerçek bir müzik dehası olduğunu tekrar hatırlatıyor. En İyi 10 Davulcu isimli yazımızda bunu zaten göstermiştik. Video, mini bir belgeselle başlıyor, bir enstrümanın öğrenilmesi ve müzik yaratmanın getirdiği ödüller ve zorlukları keşfediyor, Grohl orijinal müziğin 23 dakikasına çıkmadan önce, onu davullardan, gitarlardan, baslardan, anahtarlara ve teflere kadar her şeyi kendisi çalıyor. Bu tek kişilik grubu izlemeden önce önünüze bir kahve alın keyifle izleyin.

 

 

 

Daha Fazla Göster

Okumadan Geçme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu