İnceleme

Fender FA-125 Dreadnought Akustik Gitar İncelemesi

Fender'in kocaman gövdeli mükemmel bir akustik gitarı

Fender FA-125 Akustik Gitar İnceleme

Kalite - 8
Ses - 8
Performans - 8.5

8.2

Gitara yeni başlayanların mutlaka incelemesi gereken bir gitar.

User Rating: 4.6 ( 1 votes)

Piyasada gitara yeni başlayanlar için bolca gitar markası ve modeli bulunmaktadır.Her ne akdar yoğunluk klasik gitarlarda olsa da akustik gitar sevdalıları da hiç az değil.Akustik gitar almak istiyorsunuz ama hangi markayı ve modelini almak istediğinize karar veremediniz.Fender FA-125 Dreadnought akustik gitar tam da size göre olabilir.

Klasik gitarlara göre biraz daha pahalı olarak kabul edebileceğimiz akustik gitar klasmanında Fender FA-125 Akustik gitar gerçekten tam bir f/p ürünü olarak ortaya çıkıyor.Zaten Fender markasından vasat bir gitar beklenemez.

İşin açıkcası bu gitar yeni başlayan acemi gitaristler için en iyi gitarlar sıralamasına girebilir fakat orta ve üst seviye profesyonel gitar çalan birisi için bu gitar düşük kalır.Bundan dolayı bu yazıyı okurken ne kadar kaliteli gitar çaldığınızı da göz önünde bulundurun.

Fender Akustik Gitarları İyi mi?

Fender, gitar söz konusu olduğunda bilinen en iyi markalardan biridir.Genellikle elektro gitarları çok satan markanın akustik gitarlardı da gerçekten muhteşem seviyede.Markanın bu kalitesi göz önünde bulundurulacak olursa düşük fiyat aralığında bir Fender FA-125 almak hiçte mantıksız değil.

Akustik mi, Elektro Akustik mi?

Fender FA-125 akustik gitarın güzel bir ses kalitesine sahip olduğunu söylemiştik.Eğer bu gitarın elektrikli versiyonunu almak isterseniz Fender FA-125CE modelini inceleyebilirsiniz.CE modelinin tek farkı elektro akustik olmasıdır.Konser,bar gibi yerlerde kullanmayacaksanız sizin için pek bir anlamı olmayabilir.Tabi bu tamamen kişisel tercih de olabilir.

Fender FA-125 Özellikleri

Gövde
  • Arka Kapak Ihlamur Ağacı
  • Ön Kapak Ladin Ağacı
  • Yan Gövde Lamine Ihlamur Ağacı
  • Gövde Kaplaması Parlak Cilalı
  • Gövde Yapısı Dreadnought
Sap
  • Sap Nato Ağacı
  • Klavye Ceviz Ağacı

Detaylı bilgi için sitesine bakabilirsiniz.

Kaçırmayın !!!  Strat Bir Gitarın Tremolo Kolunu Nasıl İptal Ederiz.

Ses Kalitesi

Fender FA-125 akustik gitarın ses kalitesi duyulmaya değer.Kasanın geniş kasa olması sesin zaten yüksek bir değerde olacağının göstergesidir.Sıcak ve kaliteli bir sese sahip olan gitarın elektro akustik versiyonunda da aynı şekilde kendine has kaliteli bir sesi var.

SONUÇ

Sonuç olarak gitara yeni başladıysanız Fender FA-125 akustik gitar sizin için gerçekten faydalı olacaktır.Markası bilinmeyen seri üretim merdiven altı gitarlara para vermek yerine Fender gibi bir markanın gitarını gözü kapalı almak daha mantıklı olabilir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı