Haberler

Gibson, Fender ve Martin’in de bulunduğu 158 bin dolar değerinde sahte gitarlar ele geçirildi

Sahte gitarlara dikkat etmek gerek

Washington DC’deki Washington Dulles Uluslararası Havaalanındaki ABD Gümrük ve Sınır Koruma memurları, geçtiğimiz günlerde Çin’den 36 sahte gitara el koydu.

27 “Gibson”, 6 “Fender”, 2 “Martin” akustiği ve bir “PRS” içeren gitarlar, 15 Aralık’ta 36 ayrı sevkiyatla geldi. ABD Gümrük ve Sınır Korumasına göre, eğer orijinal ise, birleşik perakende fiyatları , 158.692 dolar olur.

Ancak memurlar, oraya vardıklarında, Jimmy Page double neck ve Slash tarafından imzalanmış modelleri de  içeren gitarların sahte olduğundan şüphelendi ve tüm enstrümanları alıkoydu.

Rapor aynı zamanda grubun en pahalı olanının Ace Frehley Les Paul olduğunu ve eğer gerçekse 9.000 $ değerinde olacağını bildirdiler.

CBP.gov‘a göre gitarlar, Avustralya’nın yanı sıra 21 farklı eyalette farklı adreslere gidiyordu.

Gümrük ve Sınır Koruma ithalat uzmanları, üreticiler ve marka sahipleri ile birlikte çalışarak gitarların sahte olduğunu onayladı. El koyma işlemleri 20 Ocak’ta tamamlandı.

CBP‘nin Baltimore’daki Saha Operasyonları Direktörü Keith Fleming, “Ulusötesi suç örgütleri, yasadışı gelir getiren her şeyi taklit edecek ve vicdansız satıcılar, şüphesiz tüketicileri avlayarak ceplerini dolduracaklar.

Kaçırmayın !!!  Metallica 8 Yıl Sonra "Frantic" Parçasını Konserde Çaldı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu