İnceleme

Günümüzün En İyi 10 Rock Davulcusu Listesi

Rock Hiyerarşisinde Tepedeki İsimler

Bir internet sitesinin yaptığı oylama sonucunda günümüzün en iyi rock davulcu listesi ortaya çıktı. Bu listeye karşı çıkanlar varsa yorumlarınızı bekliyoruz.

Ve Başlıyoruz….

Matt Helders (Arctic Monkeys)

Matt Helders (Arctic Monkeys)

Arctic Monkeys’in yeni albümü Tranquillion Base Hotel & Casino’da çıkış parçasının minimalist ritmi ve sersemletici süslemeleri, Matt’in vuruşlarıyla ne kadar verimli olabileceğini gösteriyor. Sanki her an patlamaya hazır bir vuruş stili olan Matt Helders herkesin imreneceği bir stile sahip olduğu aşikar.

Jason McGerr (Death Cab For Cutie)

Jason McGerr (Death Cab For Cutie)

McGerr, davulcu Michael Schorr‘ın yerini almak üzere 2003 yılının başlarında Washington DC’de yer alan Indie Rock grubu Death Cab for Bellie‘ye katıldı. Grubun iki üyesi Ben Gibbard ve Nick Harmer daha önce McGerr’in Gibbard’ın yerini aldığı Eureka Farms‘da çalmıştı. McGerr, Cutie’nin Ekim 2003’te yayımlanan ve şarkıcı McGerr tarafından yazılan iki şarkının yer aldığı Transatlanticism adlı dördüncü albümü Death Cab’a katıldı. Transatlanticism eleştirel beğeni ve güçlü ticari performansa (ve Amerika Kayıt Sanayi Derneği tarafından nihai altın sertifikasyonu) bırakılması, Cutie’nin ana başarısı için Death Cab’ı getirdi. 2003 yılında konuşan Benjamin Gibbard , “kesinlikle bunun sahip olacağımız son davulcu olacağına inandığını” kaydetti.

A Nameless Ghoul (Ghost)

A Nameless Ghoul (Ghost)

Bu maskeli heriflerden hangisi davulcu belli olmayabilir ancak Ghost‘un destansı dördüncü albümü Prequelle için stüdyonun arkasında kimler vardı? Yıllarca Ayna grubunun gözlerini göremediğimiz gibi….Albümde ki silah gibi taramaları  vuruşlar gerçekten kulakların pasını attıracak cinsten.Harbiden hangi lavuk acaba 😀

Kaçırmayın !!!  2020 Yılının En İyi Fender Stratocasters Gitarları

Dom Howard (Muse)

Dom Howard (Muse)

Muse grubunun stili yıllardan sonra biraz değişmiş olabilir, ancak bu Dom Howard’ın gruba olan katkısı hala aynı. Muse yeni albümü Simulation Theory‘de gerçeklik ve sanallık konusunu irdelemiş ve Dom Howard gerçekten sanal mı çalıyor gerçek mi bilemedik.

Jimmy Chamberlin (Smashing Pumpkins)

Jimmy Chamberlin (Smashing Pumpkins)

Büyük davulcular arasında gel git yaşayan bazı davulculardan biriside Jimmy Chamberlin’dir.

Smashing Pumpkins grubuyla uzun süren birlikteliğin ardından ayrılarak kendi adı altında bir grup kuran Chamberlin birçok farklı ustayla çalışmış ve eğitim almıştı.

Önceleri Caz davulcusu olarak başlasada bugün Rock davulcuları arasında saygı gören bir isim.

1964 doğumlu olan davulcu 2016 yılında Rolling Stone’da tüm zamanların en iyi 100 davulcusu listesinde 53.sırada yerini almıştı.

Aric Improta (Fever 333)

Aric Improta (Fever 333)

Bu manyağı anlatmaya gerek yok izleyin yeter bence.

Dave Grohl (Tenacious D)

Dave Grohl (Tenacious D)

David Eric Grohl (14 Ocak 1969 doğumlu) Amerikalı bir müzisyen, şarkıcı, söz yazarı, plak yapımcısı, çok enstrümentalist ve yönetmendir.

Ne meslek bulduysa yapmış herif neredeyse 😀

1994’ten beri kurucusu, öncü, vokalisti, ritim gitaristi ve rock grubu Foo Fighters’ın başyazarıdır . 1990’dan 1994’e kadar Nirvana’nın en uzun süredir davulcusuydu.

Foo Fighters’ın Grammy müzik ödülü almasında ki etkisi çok büyüktür. Nirvana ile Grohl kendini çok beğenilen bir davulcu olarak kabul etti ve 2014’te Kurt Cobain ve Krist Novoselic ile birlikte ilk yıllarında Rock and Roll Hall of Fame’a katıldı. Grohl, aynı zamanda Rock grubu Them Crooked Vultures’ın davulcusu ve kurucu ortağıdır ve kısa süreli yan projeleri için müziğini yazmış ve tüm enstrümanları çalmıştır. Ayrıca, tartışılmaz efsane grup Queen grubu ile birlikte turnelere katıldı.

 Jean Paul Gaster (Clutch)

Jean Paul Gaster (Clutch)

Jean-Paul Gaster, 1960’larda ve 1970’lerde Jimi Hendrix , Cream , ZZ Top ve Black Sabbath gibi ağır rock gruplarını çalarak davul çalmayı öğrendi.

Kaçırmayın !!!  En İyi 9 Gitar Akort Programı ve Akort Aleti

Jean-Paul, Neil Fallon, Dan Maines ve Tim Sult 1991’de Clutch’ı kurdular. Pitchfork 7’yi piyasaya sürdükten sonra, grup 1992’deki ilk ABD turnesine çıktı. O zamandan beri grup 11 stüdyo albümü çıkardı ve kapsamlı bir şekilde turneye çıktı. Kuzey Amerika, Avrupa, İngiltere ve Avustralya: Bando, günümüzün sert rock sahnesinde önemli bir fikstür olmaya devam ediyor .. Clutch, yılda ortalama 120 kez sahneye çıkıyor.

Birçok büyük grup ve kişilerle çalışmış birisi olan Jean Paul Gaster müzik kariyerine hala devam etmektedir.

Jon Beavis (Idles)

Jon Beavis (Idles)

Küresel bölünmenin zirvede olduğu bir zamanda, dünyanın Idles gibi bir gruba ihtiyacı var. Jon Beavis‘in tokluk punk rock‘ı destekleyen sıkı, pürüzlü davul çalmalarıyla, Joy As The Diristance Act adlı son albümünde umut ve öfke üzerine yoğunlaşan müzikleriyle ön plana çıktılar. Jon Beavis dinlenmesi gereken bir davulcu olduğu kesin.

Roger Taylor (Queen)

Roger Taylor (Queen)

Bu yıl Roger Taylor ve Brian May, Freddie Mercury‘nin fantastik parçalarını işleyen Adam Lambert ile birlikte Queen’s’ın dünyanın dört bir yanındaki sahneleri hayret verici bir şekilde kazanmaya devam etti, ancak 2018 Queen’s için harika bir yol oldu çünkü Bohemian Rhapsody filmi mükemmel olmuş. Sadece Taylor’ın rolü Ben Hardy tarafından parlak bir şekilde canlandırıldı, aynı zamanda davulcuların grubun her ikisinin de arkasında ve bir anahtar şarkı yazarı olarak ne yaptıklarına vurgu yaptı. Tarihi parçaları We Will Rock You Live Aid‘in davulları da basit bir davul parçasının ne kadar heyecan verici ve birleştirici olduğunu kanıtladı.

Kısacası Queens gibi bir grup asla bu dünya’ya gelmeyecek.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu