Hakkimda

İlk Gitarım

İlk gitarim,ilk sazim,ilk kemanim vs vs

Her müzik insaninin ilkleri unuttuğunu sanmıyorum.

Müzik insanı diyorum çünkü müzik seven,dinleyen,söyleyen kişilerle hem bunları yapıp hemde icraa eden kişilerin müziğe olan bakış açısı bana göre farklıdır.

Hevesle bişeyler yapmaya çalışan ancak ilk engelde bırakanlardan olmak benim hamurumda zaten yoktu.

Ortaokul bitmek üzereydi artık yavaş yavaş rock parçaları daha da fazla tanımaya ve onları her dinlediğimde daha da zevk aliyordum.

Ergenlik döneminin etkisi mi desek hevestenmi desek bilmiyorum kesinlikle bir gitar almam lazımdı .

Demin de bahsettiğim gibi ergenlik döneminde benim gibi heves edip yarı yolda kalan çok genç var.

Gitar alayım tamamda arkadaş cepte 5 kuruş para yok bizimkiler desen hevestendir nasıl olsa diyerek tinlamiyolar tabi.

Bakın burada bahsetmek istediğim ailelerin çocuklarına ne heves ederlerse etsinler ister sanat olsun ister başka bir hobi olsun kesinlikle çocuklarını dinlemeliler .Çünkü eğer ailem bana destek olmuş olsa dur bakalim belki yapar birşeyler deselerdi bu kadar zorlanmazdim.

Yahu almam lazım deliricem hiç olmazsa alıp çalmadan hava atmak lazım millete yandan bakış atıp salak salak sırtımda gitarla dolaşmak lazım. O zamanlar Kenan doğulu öyle geziyordu valla benim suçum yok.?

O zamanlar bilgisayara da merak var tabi internet kafelerde high life oynadığımız zamanlar.

Tanıdığımız bir internet kafe de arada arıza veren pcleri bana duzelttiriyolar işlerine geliyormuş tabi çakallar haberim yok ki saflık işte.

Dedi ki okul bitti bitiyor e okulda kaçtigimiz zamanlar tabi son günler nasıl olsa gel burada çalış yazın dedi owww para para para benim gözler Richi rich tabi La dedim tamam  çalışıyorum.

İlk hafta geçmez oldu o hastalıkla kesin almam lazım.

Geldi çattı 1 hafta sonra kasa açıldı şık şık paralar elime, o zamanin parasıyla haftalık 50 TL alıyorum. İyi parayı valla alır almaz gittim sirkeciye daldık bu dükkana abi dedim bana gitar vererek gitaaarrrr hiaaaa ağzımdan köpük çıkıyor resmen.

50 TL ye gittim gitarı aldım yanında da kılıf tabi owww çıktım dükkandan ama otobüs parası yok hay…

Neyse gitar için müzik için herşeyi yaparız tribi var tabi. 3 saat sonra eve geldim gitarı kılığında çıkardım veee ateş ettim ?

Şakası bir yana gitar bana bakıyordu ben gitara bakış bakış bakış ufak ufak tellere dokunuyorum tinnnn tinnnn ses çıkıyor .

İlk gitarı mı bu şekilde aldım ve emin olun o çalıştığım kafenin yürüdüğümüz yılların yorgunluğu o akşam kalmadı bile.

Gitar,keman,saz,darbuka,obua vs vs artık ne merağiniz varsa kesinlikle üzerine gidin dışarıdan bakıp ukte etmeyin sizde hayallerimizi peşinden gidin her zaman bu sloganlar filmlerde olmuyor gerçekte de bu hayalleri gerceklestirebilirsiniz.

Saygılarımla…

Kaçırmayın !!!  Akorlar ve Mücadele Bölüm-1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu