Haberler

James Hetfield’ın İsmi Zehirli Bir Yılana Verildi

Metallica grubu üyesi James Hetfiled ismini zehirli bir yılana verdi

Metallica solisti James Hetfield‘ın ismi artık zehirli bir yılan adı olarak tarihe geçti.

Atheris Hetfieldi , Dr Luis Ceriaco liderliğindeki metal seven bilim adamlarından oluşan bir ekip tarafından keşfedildi. Boyu 52 cm’ye kadar büyüyen Afrika Çalı Engeri türü olan bu zehirli yılan Ekvator Ginesi’nde bulunan Bioko adasında bir yanardağın dibinde yaşıyor. Üçgen şekilli pullara sahip olan bu yılanın Heavy Metal grubunun solisti James Hetfield için gerçekten uygun olduğunu da söylemek gerek.

Atheris hetfieldi, James Hetfield ile ilişkilendirilmiş olsa da bu bir ilk değil.Yakın zamanda yaşamını yitiren Lemmy Kilmister’ın adı da bir timsah fosiline verilmişti.

Dr.Luis Ceriaco, ekibiyle birlikte neden Metallica grubu solisti James’in ismini seçtiğini açıkladı.

Yılana neden James Hetfield’ın adını verdiniz?

Dr.Luis Ceriaco , çok küçük yaşlardan beri Metallica ve James Hetfield’ın büyük hayranlarıyız. Tüm kişisel yaşamlarımız ve kariyerlerimiz boyunca müziğinin bize aktardığı tüm iyi hisler için bir teşekkür olarak onu onurlandırmak istedik. Ayrıca tropikal ormanın ortasında kaybolan bir volkanın dibinde yaşayan gizemli, zehirli ve havalı görünen bir yılanın heavy metal ile çok ilgili olduğunu düşünüyoruz! Öte yandan, yeni bir türe birisinin adını James olarak vermek, çok ihtiyaç duyulan biyoçeşitlilik çalışmalarına ve saha araştırmalarına daha fazla dikkat çekiyor.

Ünlü bir rock yıldızının adını bir yılana nasıl verebildiniz? Bilimsel bir kurula dava açmak zorunda mısın yoksa devam edip adını mı koyuyorsun?

Oldukça basit! Makaleniz bilimsel bir dergide kabul edildiği sürece, bilimsel meslektaşlarımız tarafından incelendikten sonra, adlandırma kısmı tamamen yazarın seçimine bağlıdır. Yalnızca Uluslararası Zoolojik İsimlendirme Yasası tarafından yönetilen belirli terminolojik kurallara uymak zorundayız. Bunu takip ederseniz, istediğiniz herhangi bir şeyin adını verebilirsiniz.

Kaçırmayın !!!  Fractal Audio İle Line 6 Arasında Prosesör Rekabeti Sürüyor

En sevdiğiniz Metallica albümü ve şarkısı hangisi?

Bu gerçekten zor bir soru. En sevdiğim albümler hem Master of Puppets hem de Black Album, ama benim en sevdiğim şarkı muhtemelen Until It Sleeps çünkü dokuz yaşındayken Metallica’ya açılan kapı şarkımdı!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu