İnceleme

M-Audio M-Track Solo ve Duo Ses Kartı İncelemesi

Uygun fiyatlı ses kartları listenize ekleyin...

M-Audio M-Track Solo ve Duo

Fiyat
Tasarım
Dayanıklılık
Gecikme Süresi

80

Evde kullanmak için uygun fiyata alabileceğiniz mükemel bir ses kartı.

User Rating: Be the first one !

M-Audio markası tarafından üretilen ses kartları yıllardır kalitesini ve uygun fiyatını koruyor.M-Track isminin artık yeni cihazlarda kulanılmayacağı düşünülürken M-Track Solo ve Duo modelleri uygun fiyatlı ses kartları kategorisinde yine göz doldurdu.

Bu yeni iki model USB destekli çalışan ve 24 bit ve 48 kHz’e kadar çalışan 2 çıkışlı ses kartlarıdır. M-Audio Solo modelinin tek farkı 2 adet 48V Phantom mikrofon çıkışına sahip olması diyebiliriz.

 

Şaşırtıcı derecede düşük fiyata rağmen, her iki modelin kasaları iyi yapılmış görünüyor ve kutu tasarımı basit olmasına rağmen, siyah kaplama, gömme kauçuk düğmeler ve işlevsel seçici anahtarlar aldığınız ürünün kaliteli olduğunu hissettiriyor. Lastik ayaklar, ünitelerin masaüstünde kaymasını engelleyerek size kullanım kolaylığı sağlıyor ve ayrıca hafif olması onu çantanızda bile taşınabilir bil hale getirmiş.

M-Audio Solo ve Duo Performansı

M-Audio Duo ve Solo modellerinin tam bir f/p ürünü olduğunu söyleyebiliriz. Bu durum bazı özelikleri yok saymamıza sebep olabiliyor.

İki modelin de üzerinde çalıştığına dair bir power ledi ve çıkış ölçer bulunmuyor.Bu sebeple cihazı taktığınızda çalışıyor mu yoksa çalışmıyor mu anlamanız imkansız.Bu bazıları için can sıkıcı olabilir fakar bize göre hiç önemli değil.Nefes alsın yeter.

Diğer yandan ayar potans knoblarının hemen altında kırmızı ve yeşil renkte sinyal seviyesini gösteren ışık ledler mevcut.

Her iki modelde de M-Audio’nun Crystal Preamp tasarımı kullanılıyor , bu size bol miktarda temiz nötr kazanç sağlar (mikrofon için 54dB’ye kadar ve hat/enstrüman için 44dB’ye kadar). Bu, daha düşük çıkışlı dinamik mikrofonlar veya gitarlar için harika bir detay.

Gecikme Süresi

MacOS üzerinde yapılan testler de 4.1 kHz değerinde 9.4 ms değerinde bir gecikme görülüyor. Sınıfında lider olmasa da gerçekten yeterli ve iyi bir değer olduğunu söyleyebiliriz.

Kaçırmayın !!!  Studio Devil Amp Modeler Pro

M-Audio Solo ve Duo modelinin MIDI çıkışı bulunmadığını belirtmek isterim.Ama ev kullanıcılarının birçoğu MIDI kulanmadığını varsayarsak hiçte gerekli bir özellik değil diyebiliriz.

Tabi klavye ya da pad takmak isteyenler bu karttan vazgeçmeli.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu