Gitar Programları

Musescore 2.0 İnceleme

Musescore; nota yazmak için kullanabileceğiniz bedava bir yazılım. Bedava kelimesini özellikle belirttim çünkü parayla satılan rakipleriyle aynı işi hakkını vererek yapıyor.

İnternette arama yaptığınızda musescore.org ve musescore.com olarak iki ayrı adres göreceksiniz.

musescore.org adresinden yazılımı indirebilirsiniz. Bunun yanında programı nasıl kullanacağınıza ait Türkçe altyazılı videoları da izleyebilirsiniz. Bazı videolar tam çevrilmemiş ama yine de iş görüyorlar.

musescore.com adresinde ise programla yazılmış notalara ulaşabilirsiniz. Dilerseniz buraya kendi yazdığınız notaları da yükleyebilirsiniz. Burada şöyle bir durum var; bedava üyeliğiniz varsa en fazla 5 nota yükleyebiliyorsunuz, yıllık belli bir ücret ödeyerek ise pro üye olabilirsiniz o zaman sınırsız nota yükleyebiliyorsunuz.

Musescore.com adresine yüklenen notaları bilgisayardan veya akıllı cihazlarınızdan dinleyebilirsiniz. Akıllı cihazlara ayrıcalık tanındığını belirtmek isterim. Musescore uygulamasını yükleyip seçtiğiniz notayı dinleyebiliyorsunuz ve bazı özelliklerini değiştirebiliyorsunuz. Örneğin notayı transpoze edebiliyorsunuz. Bu özelliği web sayfası üzerinden kullanamıyorsunuz.

Kaçırmayın !!!  Müzik Kulağınızı Geliştirmek İçin 5 Mükemmel Program

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu