Hakkimda

Müzikle Tanışma

Herkes bir düşünsün müzikle nasıl tanıştınız? Bu hatırlanabilecek bir şey midir?

Şahsen doğduğumuz andan itibaren geldiğimiz bu zamanda ki yaşımıza kadar geriye dönüp baktığımızda evet ben müzikle tanıştığımda şu yaştaydım burada tanıştım selam verdim o da selam aldı hadi beni tanıdın artık seni şanslı şapşik mi dedi acaba.

Bu soruya herkesin ilk anda vereceği cevabın sebebi bence hayatında ki müzikle ilgili bir dönüm noktası yada müziğe karşı duyarlılığının kişinin benliğini kazanmasıyla doğru orantılıdır.Ben müzikle tanıştığımda ortaokul sıralarındaydım.O zamanlar dinlenen çoğu pop şarkısının kalitesinin şimdi ki şarkılara kıyasla ne kadar kaliteli olduğunu daha iyi anlıyorum ancak o yaşlarda hangi şarkıyı duyarsam duyayım ne melodi çalarsa çalsın yok arkadaş beğenmiyorum.Sadece her tarafta duymanın etkisiyle nakaratları aklıma kalıyor ama kendim açıp şu şarkıyı dinleyeyim dediğimi hatırlamıyorum.
Bir gün evde çocuk odasında otururken üst kattaki komşumuzdan güzel bir melodi duydum o an dedim ki aa ne güzel bir şarkı. Hemen üst kata çıktım komşumuzun yanına gittim bir baktım elinde kocaman klasik gitar.Yarı şaşkınlık yarı saflıkla bakıyorum o çalıyor söylüyor

Annem annem diye yansam ağlasaammmm…

O anda farkına vardım ki cıstak cıstak pop müziklerinin yada daha yeni yeni öğrenilmeye çalışılan komik komik sarı muz rengi pantolonlarla bıyıklı adamların amerikanın akımı olan rap denen müziği yapmaya çalışmalarının bana zevk vermediğini.

Bu abimiz sağolsun kendi kaset arşivinden karıştırdı karıştırdı al bu iki kaseti tam senlik bunlar dinlersin eğer beğenirsen başka veririm dedi. Hemen eve geçtim ilk kaseti taktım o arada kasetin içinden çıkan zigzag şeklinde katlanmış fotograflara bakmaya.

Hafif cızırtıyla birlikte bi anda ilk şarkı başladı. Mükemmel bir gitar sesi. Nakaratını ezberlemiştim.

Ooh, ooh, (shalala) I was dancing with the Queen of New Orleans

Mükemmel klasik bir arabada ağzında sigara hafif zayıf bi adam. “Bon Jovi”

Kaçırmayın !!!  İlk Çalışma

Bütün kaseti baştan sona dinledim mükemmeldi.

Akşam yatma arefesi dedim takim diğer kaseti de yatarken de onu dinleyeim.

Şarkı başladı la dedim noluyoruz davullar bilmem neler .

Dream Theather – Pull Me Under 

Sabah uyandığımda sanki yapmam gereken acele bişeyler var gibiydi bi hevesli bi dinç kalkmıştım. Anlaşılan beynin “sulkus” denen bölgesi harekete geçmiş ve bu şarkıları melodileri beğenmişti.

İşte müzikle böyle tanıştım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu