Haberler

Pentagram 30.Yıl Konserleri

Heavy metal sahnesinin önemli gruplarından Pentagram, mart ayında yayınlanan akustik albüm ve ardı sıra verdiği konserlerle 30. yaşını kutlamaya devam ediyor.

Pentagram video ekibinin hazırladığı video serisi de müzikseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Hazırlanan seride, Pentagram’ın ve Pentagram’la yolu kesişen dinleyici, sanatçı ve grupların anıları izleyicilerle paylaşılıyor. Videolar grubun sosyal medya hesapları üzerinden izlenebilir.

Pentagram’ın 30. yıla özel “Akustik” albümünden ilk şarkı yayında. “Sonsuz”da ilk defa üç vokal bir arada Pentagram, 30. yılına sevilen şarkılarını yeniden yorumladığı “Akustik” albümüyle giriyor.

Heavy Metal müziğin köklü temsilcilerinden Pentagram, Sony Music etiketiyle 3 Mart’ta yayımlanacak “Akustik” albümüyle sürpriz konukların da yer aldığı arşivlik bir çalışma sunuyor.

Bugün yayımlanan “Sonsuz” şarkısı, 3 Mart’ta çıkacak albüme dair ipuçları da veriyor.

Pentagram’ın 30 yıllık tarihinde iz bırakan sesler Murat İlkan,  Ogün Sanlısoy ve Gökalp Ergen ilk defa “Sonsuz” şarkısında bir araya geldi.

Üç vokalin birlikte yorumladığı parçaya davulda Cenk Ünnü, bas gitarda Tarkan Gözübüyük, gitarlarda Hakan UtangaçMetin Türkcan ve yine Pentagram dinleyicisi için özel bir isim, Demir Demirkan eşlik ediyor.

1987’den bugüne yaptıkları albüm ve konserlerdeki yüksek voltaj elektrikle tanınan Pentagram, her yaştan müzik tutkununu bu kez yeni ve farklı bir serüvene davet ediyor.

Ömer Faruk Sorakyönetmenliğinde “Sonsuz” şarkısı için çekilen klip, yakında grubun vevo kanalında ve tüm müzik kanallarında izleyiciyle buluşacak.

“Sonsuz”la yapılan açılış, 3 Mart’ta albüm yayını ve bir dizi akustik konserle devam edecek.

Pentagram, albümle birlikte akustik konser serisine başlıyor.

Efsane kadro ilk kez 17 Mart’ta İzmir Arena’da Pentagramdinleyicisiyle bir araya gelecek.

Ardından 22 Mart’ta rotayı Ankara’ya çevirip Jolly Joker Ankara’da konser verecek olan Pentagram, 25 Mart’ta İstanbul Volkswagen Arena, 29 Mart’ta Eskişehir 222 Park ve 31 Mart’ta Bursa Suare’de dinleyicilerle buluşacak.

Kaçırmayın !!!  En Sevdiğiniz Parçayı Beyniniz Kaç Saniyede Algılıyor?

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu