Gitar Egzersizleri

Slash’ten Öğreneceğiniz 5 Gitar Tekniği

Slash tarzında gitar çalmak isteyenlere ilham olacak gitar tekniği

Dünyanın en büyük rock gruplarından birisi olan Guns N’ Roses gitaristi olan Slash’in rock ve blues stilleri hakkında biraz tüyo vermek istiyoruz.

Slash’ın Sweet Child O ‘Mine, Welcome To The Jungle ve Paradise City gibi ünlü şarkılarda sakin ama agresif bir stilde olan etkinliği sayesinde birçok gitarist için ilham kaynağı olmuştur.

Slash hayranları onun gibi gitar çalmaya çalışması sayesinde Gibson Les Paul gitarı büyük bir satış kitlesine de ulaşmıştı.

Gitar egzersizleri konusunda farklı çalışma alternatifleri olsa da Slash tarafından uygulanan 5 farklı gitar tekniği konusunda inceleme yapacağız.

Gibson Les Paul gitardan ve Marshall bir amfiden alınan bu tonları yakalamak zor olabilir.Ancak gitar tekniği konusunda size çok şey katacağını düşünüyoruz.

Clean Ton Arpej Tekniği

Slash Clean Ton Tekniği
Slash Clean Ton Tekniği

Yukarıda ki örneği anlayabilmek için Paradise City veya Knockin’ On Heaven’s Door gibi şarkıları dinleyebilirsiniz.Alternate picking tekniği ile çalabileceğiniz bu örneği yavaş yavaş çalışarak başlayabilirsiniz.

Bend Tekniği Örneği

Bend tekniği için güzel bir örnek olan bu dizilişi çalışarak size fikir vermesini amaçlayabilirsiniz.Slash daha sert olarak bu tekniği uygulayabiliyor fakat biz ağırdan alarak işe başlayalım.

Oblique String Bends Tekniği

Legato Tekniği

Legato tekniği kullanarak yapılmış bu örnek sizin için gerçekten faydalı olacaktır.Hammer ve Pull tekniklerinin bolca geçtiği bu gitar tekniği örneğinde 32’lik nota hızları bulunduğu için parça parça başlamanızda fayda var.

G Majör Pentatonik Ölçek Örneği

5. ve son örneğimizde G majör Pentatonik skala üzerinde yapılan bir örnekleme görüyorsunuz.Bu gitar tekniği konusunda hammer on pull off gibi tekniklerin bolca kullanıldığını görebilirsiniz.

Kaçırmayın !!!  Gitar Parmak Egzersizi

Sizde bu ve buna benzer örnekleri çoğaltarak kendinizi geliştirebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Okumadan Geçme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu