Pluginler

Trap ve Hip-Hop Müzik İçin En İyi 7 Eklenti

Yaptığınız parçayı dünyanın en iyi rapçisini seslendirse bile müzik kulağa hoş gelmiyorsa, şarkınız asla tam potansiyeline ulaşmayacaktır. Elinizdeki çok çeşitli araçları etkili bir şekilde kullanmanız gerekir. Hip-hop ve trap müzik yapmak isteyenler aşağıda ki muhteşem eklentileri inceleyerek daha sağlam parçalar oluşturabilirler.

Trap ve Hip-Hop müzik eklentileri

Trap ve Hip-Hop müzik için seçtiğimiz en iyi eklentiler şunlardır;

  • Wavetracing SP950
  • AudioThing Hats
  • UJAM Groovemate One
  • Cradle The Prince by Frank Dukes
  • Slate Digital Murda Melodies
  • XLN Audio – XO
  • Xfer Serum

Wavetracing SP950

Trap ve Hip-Hop müzik için SP950 ve SP1200 örneği
Trap ve Hip-Hop müzik için SP950 ve SP1200 örneği

Wavetracing SP950, hip-hop müziğin efsaneleri tarafından en hit parçaların yapıldığı ve bu işle uğraşan birçok kişinin de bildiği E-mu SP-1200 sampler hayranları için ideal bir eklentidir. Wavetracing SP950 tamamen E-mu SP-1200 dijital versiyonu olarak yapılmış. Bu sebeple extra özelliklere sahip değil fakat trap ve hip-hop müzik için en ideal VST Plugin olarak karşımıza çıkıyor.

AudioThing Hats

AudioThing Hats birden fazla özelliğe sahip farklı şeyleri yapabileceğiniz bir VST plugin örneğidir.

Bu VST plugin ile pitch, tweak ve filter için sample seçmenize olanak tanıyor.Noise type,Stereo genişliği üzerinde kontrolü ele almanızı sağlıyor.

Hats’ta aldığınız dört efekt modülünün (yani Ring Mod, Bit Crusher, Filter ve Reverb) her biri sesi değiştirmek için iki parametre sunar ve uygun gördüğünüz şekilde yeniden sıralanabilir. Hats, çok sayıda ön ayar ile kolayca başlamanıza olanak tanır ve kısa sürede bir parçayı oluşturmak için vazgeçemeyeceğiniz üst düzey bir eklenti haline gelecektir.

Satın almak isterseniz sayfasına göz atabilirsiniz.

UJAM Groovemate One

Pharell Williams ve Hans Zimmer’ın ortak sahibi olduğu UJAM Instruments, tarafından üretilen bu muhteşem yazılımın adı Groovemate One. Bu eklenti, kullanıcıların dahil edilen ses kitaplığını kullanarak kendi perküsyon dizilerini oluşturmalarına ve mükemmelleştirmelerine olanak tanırken MIDI modellerini parçalara sürüklemelerine de olanak tanır.

Hip-hop veya trap müzik üreticisi olarak mükemmel kalite de vokaller üretmek istiyorsanız Groovemate One’da aradığınız herşeyi bulabilirsiniz.

Cradle & Frank Dukes The Prince

Frank Dukes VST eklentisi vintage synth’lerden 130 sample ve 250 preset içermekte. James Blake, Frank Ocean, Kanye ve Drake ile yaptığı çalışmalardan duyduğumuz birçok sesi bu eklenti üzerinde gerçekleştirildiğini de bilmemizde fayda var.

The Prince’in benzersiz bir özelliği, kullanıcıların bir Blend crossfader ve filtre kullanarak kütüphanenin iki örneğini harmanlamasına izin vermesidir. Ayrıca sample speed, glide, pitch, distortion, chorus, delay, reverb, velocity ve pan ayarlarını istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz.

Hızlı , ilginç ve ilham verici bir müzik üretmek istiyorsanız, Frank Dukes tarafından toplanan ve oluşturulan sample ve presetler sizi güzel bir şekilde harekete geçirecektir.

Slate Digital Murda Melodies

Çamaşır makinasına benzeyen ilginç tasarımlı bu preset Grammy ödüllü Murda Beatz, Migos, Travis Scott ve Drake ile çalıştı . Şimdi, melodileri karıştırırken kullanacağı tüm favori efektlerini Slate Digital ile işbirliği içinde tek bir eklenti içerisine yerleştirerek bizlere sunuyor.

Pitch shifter, High pass ve low pass filtreleri, present ve detailed clarity, rhythmic delay, reverse effect, wobble effect, warmth distortion gibi özellikler Murda Melodies’in önemli özelliklerindendir. Kendi içerisinde birçok preset bulunduran bu mükemmel eklentiyi kütüphanenize eklemenizde fayda var.

XLN Ses – XO

XLN Audio’nun XO eklentisi, sample ve auditioning sample değerlerini daha ileri bir seviyeye taşımak için akıllı teknolojiyi kullanır. Davullarını örneklemeyi seven ve çok çeşitli seslere sahip bir hip-hop veya trap yapımcısıysanız, bu gelişmiş araçtan iyi bir şekilde yararlanacaksınız.

İlk olarak, XLN Audio’nun sample’larınızı bir dağılım şemasına atan, vuruşlarınızı bir tarafta kırmızı, ardından hi-hat’larınızı mavi renkte gösteren seçme teknolojisi sayesinde davul sample’larınızı gözden geçirmek artık bu kadar sıkıcı olmak zorunda değil. Örneğin, parçanıza uyan ağır bir kick davul bulursanız, örneklerinizi tek bir yerde hızlı bir şekilde denemekle kalmaz, aynı zamanda XO buna benzer sesleri belirleyip onlara işaret eder.

Xfer Serum

Xfer Serum VST eklentisi, yüksek kaliteli sese sahip, modern bir trap track’a tam olarak uyan farklı synth veya derin bas hatları oluşturabilen sanal bir sentezleyicidir. Bununla birlikte, Serum’un çok yönlü olduğunu ve hemen hemen her türde performans gösterebileceğini belirtmekte fayda var. Oldukça ucuz olması da Xfer Serum’u DAW’ınızda bulunması gereken bir eklenti cihaz haline getiriyor.

Basit gösterge paneli, kullanıcıların eklentinin reverb, flanger, filter ve kompresör dahil olmak üzere 10 efektini kullanarak istenen sesi oluşturmasını sağlar. Kullanıcılar gerçek zamanlı olarak nasıl modüle edildiğini görebilir. Görsel olarak ve gerçek zamanlı müzik yapmanın zevkine varabilirsiniz.

Kaçırmayın !!!  Electric Matter Flanger Plugin (VST VST3 Audio Unit AAX)

Okumadan Geçme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu