İnceleme

2019 Yılının En İyi 10 Elektro Gitarları Belli Oldu

Fender,Gibson,PRS,Cort ve diğerleri

 

2019 Yılının en iyi elektro gitarları belli oldu.Gibson mevcut gitarlarını yeniden revize ederken, Fender Amerika üretimi en iyi gitarlarının fiyatlarını arttırdı.Bazı üreticiler ise fiyatlarını tam tersi yönde aşağıya çektiler.

Schecter,LTD gibi markalar ise bu yıl gerçekten güzel işler çıkardıkları kesin.

Şimdi 2019 yılında en iyi gitarlar hangileri olmuş inceleyelim.

Fender American Ultra Series Stratocaster

Fender American Ultra Series Stratocaster

Fender yakın zamanda “Elite” serisini yenilemişti.Fender American Ultra serisini bu kadar harika yapan nedir diye sorarsanız bana göre bu yıl çıkardığı harika renkler ve donanım kalitesi ve stillerinin daha da iyi bir seviyeye gelmesidir diyebilirim.

Ayrıca ultra gürültüsüz manyetikleri,”Modern-D” şeklindeki klavyesi ve S1 anahtarının yeni manyetikler ile çok uyumlu olarak çalışması ve seslerin gerçekten mükemmel seviyede size sunmasıda bir başka Fender kalitesini ortaya koyuyor.

Kaçırmayın !!!  2019'un En İyi Fender Telecaster Gitar Modelleri

PRS CE Semi-Hollow

PRS CE Semi-Hollow

Mükemmel bir kaplaması bulunan PRS CE Semi-Hollow gitar gerçekten sizi heyecanlandırabilir. 

Mükemmel şekilde sizi yormayacak bir yapıya sahip olan bu gitar gerçekten sınıfında lider elektro gitarlardan birisi.

İki adet dengeli bir humbucker ve daha hassas bobin ayarıyla, son derece verimli bir gitar olan PRS CE Semi-Hollow gitarlar Les Paul ve Strat gitarlar arasında bir yere koyulabilir.

Strat bir gitarın kalitesi ve çalma kabiliyetine sahipken Les Paul gitarların görünümünde olan bu gitarlar 2019 yılının en iyi gitarları arasında olmayı hakediyor.

Fender Vintera 60s Modified Stratocaster

Fender Vintera 60s Modified Stratocaster

Fender kalitesi tartışılmaz bir gerçektir.Meksika yapımı Vintera serisi, önceki klasik modellerine nazaran daha kaliteli ve modern bir çalma deneyimi sunuyor.

Vintera 60s Modified Stratocaster biraz daha modern bir havası var, ancak üç adet Vintage-Style ’60s Single-Coil Hot Strat manyetiklerinden de vazgeçmeyerek eski havasını yaşatmaya devam ediyor.

Yamaha Revstar RS502TFMX

Yamaha Revstar RS502TFMX

2016 yılında piyasaya sunulan revstar serisi Yamaha firması tarafından 10 yılın ardından çıkan ilk seri gitar modeliydi.Piyasaya çıktığında geç kalmış bir model olsada(Yamaha açısından) piyasada birçok gitarist Fender ve Gibson gitarlarını benimsemişti.

Yamaha bu tutkuyu RS502TFMX modeli ile kırmayı başarabildi sanırım.Akçaağaç gövdeye sahip gitarın modern ve şık bir kaplaması bulunuyor.Ayrıca bu gitar Soap Bar Humbucker ile desteklendiğinde ortaya mucize gibi bir gitar çıktığını söyleyebiliriz.

Gibson Les Paul Special Tribute DC

Gibson Les Paul Special Tribute DC

Özgün yapısı ile iki adet P-90 single bobin bulunan ve boyunca tatlı kablolama ile maun plakalı bir sıyrılmış rocker. LP Junior gibi, Special da oynamak için inşa edilmiş, Leslie West Mountain tonları için ideal. İnce bir sivri uçlu, ayarlanmış akçaağaç boynu, nokta içlerine sahip bir gül ağacı klavyesi, minimalist mühendisliğin bir zaferi olan bir sarma sırtı başlığı var ve kafatasının üzerinde Gibson diyor. Başka neye ihtiyacın var?

Fender Vintera ’60s Telecaster w/Bigbsy

Fender Vintera ’60s Telecaster

Fender Vintera serisinin bir başka güzel gitarı ise yine 60’lar Telecaster Bigbsy modelidir.Bu gitarın görüntüsü o kadar klasik ki Bigbsy mekanik vibrato kolu ile harikalar yarattığı kesin.

Schecter Reaper-6 FR

Schecter Reaper-6 FR

Schecter Reaper-6 modeli inferno brust kaplamasıyla birlikte alevler içinde yanıyormuş hissi verirken manyetiklerinin ton sıcaklığıda aynı şekilde bu görüntüyü size yansıtıyor.

LTD TE-100 EverTune

LTD TE-100 EverTune

Çift Bobin EMG Humbucker ve 24 Perde Extra jumbo perdeler ile tam bir metal müzik gitarı.Üzerinde bulunan EverTune köprü sayesinde her türlü sert metal rifflerine dayanabilen bir yapıya sahip mükemmel bir gitar.

Gibson SG Standard Tribute

Gibson SG Standard Tribute

Gibson SG Standart Tribute gitarın Double Cut Tribute modelinden ne farkı olduğunu soranlar olabilir.Bu gitarın en büyük farkı Nashville Tune-o Matic köprüye sahip olması diyebilirim. Gerçekten parlak ve göz alıcı bir gitar.

Gretsch Electromatic G5655TG Center Block Jr

Gretsch Electromatic G5655TG Center Block Jr

Bigsby bir köprü ile tam bir blues makinası olan bu gitarın sesi gerçekten mükemmel çıkıyor.

Broad’Tron manyetikler ile canlı ve parlak tonlar almanız çok normal.

Originally posted 2019-12-12 21:06:57.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Gibson ve Fender’ı yıllardır aynı listede görmek mide bulandırdı artık. Okuyan insanlar başka markalar yok sanacak yazık!

    1. Listede Fender ve Gibson markalarının olmasi gayet doğal.
      Ayrica listede Schecter Ltd Gretsch Yamaha gibi markaların modelleri var.

      Neden yazık?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu