İnceleme

Audient iD44 MKII inceleme

Rakiplerinden neden daha üstün olduğunu göreceksiniz.

İngiltere menşeili Audient ses donanımı konusunda büyük performans sergileyen Id4 ve Id44 serisinin yeni versiyonları ile büyük fark yaratıyor.

Bu büyük farkı yaratmasının en büyük sebebi ise yine Audient firmasının stüdyo konsolu olan ASP8024-HE modelinin preamplarının dahil edilmesidir.

Yeni Tasarım

Yeni iD44 MKII, görsel olarak önceki versiyonuna çok benziyor. Gümüş rengi kasa ve siyah üst panel renklere sahip olan Audient iD44 mat gri knob donanımı ile gözlere hitap ediyor. Alışık olduğumuz kırmızı sarı ve yeşil LED uyumu yerine daha zarif ve beyaz akıllı LED tasarımı kullanılarak daha modern bir görünüm elde edilmiş hissi yaratıyor.

4 kanala sahip olan Audient iD44, her biri A sınıfı ASP8024-HE konsol mikrofon preamplifikatörüyle donatılmış şekilde geliyor. Bir önceki versiyonları da zaten preamp katı olarak rakiplerinden öndeydi.

Focusrite Scarlett Solo Gen 3 ve Audient iD4 Arasındaki Farklar isimli yazıya göz gezdirmenizi tavsiye ederim.

Her kanalın kendi özel gain kontrolü, sinyal LED’i ve klip LED’inin yanı sıra fantom (phantom) gücü için ayrı anahtarlar, -10dB ped ve 100Hz yüksek geçiş filtresi bulunuyor.

Audient iD44 MK2’nin en büyük özelliklerinden birisi de donanım olarak kullanılan EQ , Compresor gibi cihazlara bağlanarak sinyal zincirinde mükemmel bir verimlilik sağlasıdır. Bu özellik üst düzey kartlarda bile zor bulunan bir özellik olması da dikkat çekiyor.

Conversion and routing

Dönüştürücülerin kendileri de toplam harmonik bozulma ve gürültüde 9 dB’lik bir iyileştirme ile güncellendi. Şüphesiz, yeni dönüştürücülerin son derece temiz ve doğru olduğunu ve fiyatın en az iki katına mal olan arayüzlerle karşılaştırılabilir bir ses kalitesi sunduğunu söyleyebiliriz.

Çıkış dönüşümü benzer şekilde etkileyici ve arka paneldeki dört analog çıkış jakını ve bir çift dahili kulaklık amfisini beslemektedir. Bu amfiler, arayüzün ön tarafında bulunan üç soketi çalıştırır. Birinci kulaklık kanalı için 3,5 mm ve 6,35 mm soket ve ikincisi için tek bir 6,35 mm soket bulunmakta.

Çıkışlar tarafından taşınan sinyaller, iD yazılımı içinde yapacağınız ayarlamalar ile doğru orantılı. Bu yazılım öncelikle iD44’ün giriş sinyallerini DAW’ınızdan gönderilen dahili veri yollarıyla karıştırmak için kullanılır. Giriş sinyallerini DAW çıkış sinyalleriyle karıştırmak elbette ultra düşük gecikme sağlar.

Kısaca özetlemek gerekirse Audient bu işi hakkıyla yapıyor ve mükemmel bir iş çıkarmış diyebiliriz.

Ana Özellikler

  • 24-bit/96kHz, USB 2.0 uyumlu ses arabirimi
  • Audient konsol preamp’larına sahip 4 analog giriş
  • 4 analog çıkış artı iki bağımsız kulaklık çıkışı
  • Ek 16 kanala kadar dijital I/O
  • Kanal 1 ve 2’de tamamen dengeli uçlar
  • Ana ve alt monitör çıkışları
  • Loopback özelliği
  • Bağımsız mod
  • Ücretsiz ARC yazılım paketi

 

 

Daha Fazla Göster

Okumadan Geçme

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
0:00
0:00