İnceleme

2020 Yılının En İyi Fender Stratocasters Gitarları

Uygun fiyat aralığında olan en iyi 5 Fender modelini inceliyoruz.

Gitar piyasasının en büyük ve kaliteli markalarından birisi olan Fender 1954 yılında yeni bir model piyasaya sunmuştu.Bu modelin ismi tahmin edeceğiniz gibi Stratocasters modeliydi.Birçok rock grubu tarafından kullanılmış olan ve sen çok sevilen gitar modeli David Gilmour, Ritchie Blackmore, Yngwie Malmsteen, Jimi Hendrix ve Eric Clapton gibi ünlü gitaristler sayesinde bugün ki ününe kavuşmuştur.

Piyasada hala 70’den fazla modeli bulunan Stratocaster kasa gitarlar birbirine benziyor olabilirler fakat her birinin kendine has karakteristik özellikleri bulunmakta.

Uygun fiyat aralığında olan 5 adet stratocaster gitarları sizler için inceledik ve güzel bir rehber hazırladık.

En İyi Fender Stratocasters Modelleri

Squier Affinity Stratocaster

SSS ve HSS manyetik düzenleri bulunan Squier Affinity Stratocaster modeli düşük fiyatlı bir gitarlarıdır.ABD yapımı bir Fender gitarın tadını tabii ki vermeyecek olsa da yinede Fender strat gitarlarına olan bağlılığınızı arttıracağıda bir gerçek.

Squier Classic Vibe ’70s Stratocaster HSS

70’li yılların muhteşem tonlarına sahip olan Squier Classic Vibe ’70s Stratocaster HSS alnico manyetikleri ile gerçekten muhteşem bir gitar.Vintage tarzı bir tremolo koluna sahip gitar “C” neck yapısına sahip.70’lerin krom modasına vurgu yapan gitarın nikel kaplama gövde donanımları ile gerçekten zengin bir gitar hissi veriyor.

Fender Player Stratocaster

SSS ve HSS manyetik yapısına sahip Fender Player Stratocaster modeli Fender’in kendine has tonlarını alabileceğiniz en iyi fiyat performans gitarlarından birisidir.Parlak kızılağaç gövdeye sahip gitarın çift yönlü tremolo kolu bulunurken “C” neck yapısına sahip.

Kaçırmayın !!!  Ses Kartı Alırken USB 2.0 vs USB 3.0 mı Almalıyım?

Fender Vintera ’50s Stratocaster Modified

Fender Vintera Stratocaster Modified modeli klasik görünümlü olan modelinin modernize edilerek farklı bir hava takılmış modelidir.Klasik ve sıcak tonları barındıran manyetikleri modern sesler ile harmanlanarak daha güçlü ve geniş ses arlığına sahip olarak tekrar revize edilmiş.21 perdeli klavyesi ve canlı performanslar için neredeyse birçok ses aralığını alabileceğiniz muhteşem bir Fender strat gitar.

Fender American Performer Stratocaster

Gitar çalmak için keyifli bir gitar olduğunu söyleyebiliriz.Uygun fiyat aralığından biraz daha yukarıya çıkan Fender American Performer Stratocaster gitar Kızılağaç gövde ve 3 adet Yosemite single bobin manyetik ile birlikte geliyor.

 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu