Haberler

Metallica S&M 2 Film İncelemesi : Bu Film Metallica’ya Yakıştı mı?

Metallica'nın sinemalarda gösterime giren üçüncü film girişimi.

Metallica‘nın San Francisco Orkestrası’yla birlikte çalmasından bu yana 20 yıl geçti.

Bu birlikteliği ölümsüz hale getiren S&M albümü 20 yıl aradan sonra ikinci defa sevenlerinin karşısında. San Francisco’da bulunan Chase Center Arena‘da, metal müzik hayranları Metallica’nın tekrar San Francisco Orkestrası ile birkaç gün önce müthiş bir performans sergiledi.

Açıkçası Türkiye’de Kadıköy sinemalarında gösterime giren S&M 2 filmi ülkemizde @MetallicaTUR isimli Twitter hesabından tüm sevenlerine duyuruldu.

Metallica’nın ne kadar büyük ve farklı organizasyonların altından ne denli çıkabildiğinin kanıtıdır.

Ülkemizde böyle etkinliklerin daha fazla olmasını diliyoruz.

S & M2 , Metallica’nın filmde ne kadar harika bir grup olduğunu gösteren en konforlu versiyondur.

Filmde hareketlilik başlamadan önce, kısa bir belgesel bölümü var, ilk şovların nasıl ortaya çıktığının kökenini ayrıntılarıyla anlatan kısa bir belgesel bölümü var, burada 1999 yılında yapılan S&M organizasyonunda trash metal ile klasik müziğin nasıl birleşeceğiniz gösteren ve orkestrayı yöneten 2003 yılında ölen büyük müzisyen  Michael Kamen’da unutulmamış.

Ardından, grubun provaları ve S&M 2 projesi için verilen karar anları gösteriliyor.

Metallica , 1999’da olduğu gibi konseri enstrümantal The Call Of Ktulu parçası ile açıyor.

Orjinal parçaya yapılan ince dokunuşlar ile orkestra ile gerçekten mükemmel bir uyum sağlanıyor.

Grubun etrafını saran müzisyenlerle birlikte S&M 2 , San Francisco Senfonisini gösterinin 1999’da olduğundan çok daha büyük bir ihtişamla sahneye çıktıklarını söylemek yanlış olmaz.

Sinema boyunca izleyeceğiniz bu güzel dakikalar içerisinde “One” isimli Metallica’nın en hit parçalarından birinin orkestra ile ne kadar süper hale geldiğini görmek gerçekten etkileyici.

Kaçırmayın !!!  2019 Yılı En Çok Dinlenen Şarkı-Şarkıcı-Albüm Listesi Açıklandı

Amerika’da yapılan gösterimden bir kesit ile Metallica – (Anesthesia) Pulling Teeth parçasının orkestranın basçısı Scott Pingel kalitesini ortaya seriyor. Cliff Burton tarafından yazılan parçaya yakışır bir gösteri olmuş.

Metallica gerçekten de tartışılmaz metal müzik dünyanın en önde grubu. Klasik müzik orkestrasının da metal müzik yapabileceğinin 2. kanıtı olan bu gösteriyi bu akşam Kadıköy Sinemalarında izlemek bize keyif verecek.

Metal müziğin çıkış noktasının klasik müzik olduğunu her zaman savunduk ve bu konser yeni nesil için tekrar bir kanıt ve öğreti niteliğinde olmalı.

Filmin son yarım saatinde geldiğimizde ise Wherever I May Roam, One, Master Of PuppetsNothing Else Matters and Enter Sandman gibi müthiş Metallica parçalarının San Francisco Orkestrası ile ne kadar muhteşem bir hal aldığını görebilirsiniz.

Metallica bu konser ile gerçekten kalitesinin tartışılmaz olduğunu bir kez daha kanıtlamış bulunuyor.

Herkese iyi seyirler dileriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu