Gitar Dersleri

Gitar Dersleri: Jimmy Page gibi gitar çalmak ister misin?

Jimmy Page akor ve soloları ile ufkunuzu genişletebilirsiniz.

Gitar dersleri konusuna farklı bir bakış açısı kazandırmak için bu yazımız da büyük bir gitar ustası olan Jimmy Page örneği üzerinden gidiyoruz.Jimmy Page gibi gitar çalmak istiyorsanız çok çalışmanız gerektiği kesin.1968 yılında Yardbirds grubu dağıldı ve bazı konser sözleşmeleri gereği Jimmy Page grubun tek kalan üyesi oldu.Robert Plant, John Paul Jones ve John Bonham ile birlikte yoluna devam eden Jimmy Page New Yardbirds olarak yeniden başlasa da grubun ismi yakında Led Zeppelin olarak bildiğimiz grup olacaktı.Bundan sonrası muhteşem bir tarih.

Gitar soloları için size güzel bir kaynak olacağını düşündüğümüz bu yazımız da dikkat etmeniz gereken noktaları size göstereceğiz

Grubun kendi adını taşıyan ilk albümü ’69’un başlarında folk, rock ve geleneksel blues etkilerinin köklü bir karışımı olarak karşımıza çıkıyor.

Jimmy’nin I Can’t Quit You Baby gibi şarkılara ve How Many More Times ve Communication Breakdown gibi rock odaklı şarkılara bir göz atıyoruz. Bu şarkıların sert bir rock motifleri olmasına rağmen, blues sololarda daha güçlü etkilere sahip.Bu nedenle küçük pentatonik ve blues ölçekleri parçalara daha çok hakim olmuş.

Timing And Bending

Tüm Klavyeyi Kullanma

 

Daha Fazla Göster

Okumadan Geçme

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
0:00
0:00