Gitar Programları

Müzik Kulağınızı Geliştirmek İçin 5 Mükemmel Program

Müzik kulağı nedir?

Müzik kulağı; herhangi bir müzik notasını algılayarak anlayabilme ve aynı notayı kendisinin çalabilme yeteneğine müzik kulağı denir.

Akıllı telefonunuz veya tabletiniz üzerinden kullanabileceğiniz kulak eğitimi uygulamaları ile müzik becerilerinizi geliştirmek gerçekten çok kolay.İster işe gidip gelirken, ister öğle molasında, çocuklarınızı antrenmandan almayı bekliyor olun veya sadece birkaç dakikalık boş zamanın tadını çıkarıyor olun, her zaman, her yerde müzik kulağınızı geliştirmek için pratik yapabilirsiniz.

İşte müzik kulağı eğitimi için en sevdiğim uygulamalardan birkaçı.

Functional Ear Trainer

Bir müzisyenin ne duyduğunuzu bilmesi çok önemlidir. İyi bir müzik kulağı, melodileri bestelediğinizde, doğaçlama yaparken, yazıya dökerken veya başkalarıyla gitar çalarken size çok yardımcı olur.

İşte Functional Ear Trainer uygulaması bu konuda size gerçekten yardımcı oluyor.Fırsat bulduğunuz her an müzik kulağı geliştirmek için uygulama içerisinde egzersizleri yaparak bunu sağlayabilirsiniz.

Uygulama size günde sadece 10 dakikanızı ayırmanızı istiyor.

Google ve iOS

Perfect Ear Trainer

Perfect Ear Trainer, kulak eğitimi, ritim egzersizleri ve müzik teorisi makaleleri dahil olmak üzere birçok farklı işleve sahip özelliklerle dolu bir uygulamadır. Uygulamanın sadece kulak eğitimi yönüne odaklanacak olsam da, ek özellikler her türden müzisyen için de faydalı olacaktır.

Kulak eğitimi bölümü aralıklar, ölçekler ve akorlar bölümlerine ayrılmıştır. Aralık bölümü şu alanlardaki dersleri ve oyunları içerir: aralıklara giriş, aralık karşılaştırması, aralık belirleme, aralıklı şarkı söyleme ve aralık okuma.

Ölçek bölümü, ölçeklere giriş, ölçek tanımlama, melodik dikte (burada yeni duyduğunuz melodiyi girersiniz) ve ölçek okumaya odaklanır. İlerlemenizi iyileştirmenize ve izlemenize yardımcı olacak birçok ders ve alıştırma var.

Akorlar bölümü, akorlara, akor tanımlamasına, akor değişimlerine, akor ilerlemelerine ve akor okumaya giriş içerir. Özellikle akor ilerlemesi bölümünü beğendim, çünkü bu, denediğim diğer uygulamalardan bazılarının dışarıda bıraktığı bir alan.

Akor ilerlemelerini anlamak ve bunları tanımlayabilmek son derece önemlidir. Uygulamanın bu bölümü bu beceriyi geliştirmenize yardımcı olacaktır.

Genel olarak, bu uygulamanın kullanımı ve gezinmesi gerçekten çok kolay. Çok fazla içerik var, o kadar ki yeni başlayanlar hangi alanlara odaklanacaklarını bilmekte zorlanabilirler.Bununla birlikte, kulak eğitimiyle başlarsanız ve baştan başlarsanız, bir müzisyen olarak gelişmenize yardımcı olacak birçok araç bulacaksınız.

Complete Ear Trainer

Complete Ear Trainer, hem eğlenceli hem de kullanımı kolay mükemmel bir müzik kulağı geliştirme programıdır. Puanlar toplayarak arkadaşlarınız ile rekabet edebileceğiniz ve puanlarınızı ve seviyenizi paylaşabileceğiniz eğlenceli bir hale dönüştürülen program sıkılmadan çalışmanızı sağlıyor.Ayrıca eğlenceli, arcade tarzı bir ortamda çok sayıda egzersiz içeren bir arcade modu da var.

Müzik kulağı gelişimine gerçekten fayda sağlayan bu Complete Ear Trainer programı, 28 bölümden ve 4 farklı seviyeden oluşan programda toplamda 150’den fazla müzik kulağı eğitimi içeriyor.24 farklı aralık,36 akor türü,28 ölçek içeriğine sahip olan programda akor ilerlemeleri de dahil olmak üzere birçok farklı seçenek mevcut.

Android ve iOS

The Ear GYM

müzik kulağı eğitim program

Ear Gym müzik kulağı geliştirme programı, aralıkları, akorları, armoniyi / analizi ve daha fazlasını belirlemeyi ve anlamayı öğrenmeye odaklanan harika bir uygulamadır.

Aralık bölümü, aralık tanımlama, aralık karşılaştırması, aralıklı şarkı söyleme, aralık okuma, aralık oluşturma gibi birçok kaliteli egzersiz bulunmakta.

Her bölümde hangi aralıklarla çalışmak istediğinizi seçebilirsiniz.Ayrıca, hem artan hem de azalan aralıkları da inceleyebilirsiniz ; bu, denediğim uygulamalardan bazılarının içermediği bir özellik ve ayrıca armonik veya melodik aralıklar.

Akorlar bölümü yirmi dokuz farklı akor türünün yanı sıra armoni, armoni analizi hakkında dersler içerir. Akorların okunması, karşılaştırılması, tanımlanması, oluşturulması ve tersine çevrilmesine odaklanan çok sayıda akor alıştırması vardır.

Sonuç olarak, bu, her beceri düzeyindeki müzisyene hitap eden içerisinde birçok bilgi barındıran harika bir uygulama. Özellikle Roma rakamı akor belirleme alıştırmaları sistemini beğendim.

Android

Piano Ear Training Free

Piano Ear Training Free; perde eğitimi, aralık eğitimi, akor ayrımı, ölçek tanımlama, melodik dikte, akor ilerleme eğitimi derslerini içerir. Oyunların farklı seviyeleri var, bu da yeni başlayanlar ve ileri düzey müzisyenler için harika bir uygulama olmasını sağlıyor.

Ayrıca oyunlarda hangi yönlere odaklanacağınızı seçebilir, bu da özel ihtiyaçlarınıza göre programı kendinize göre uyarlamanıza olanak tanır.

Bu uygulama özellikle akor tanımlama bölümünde gerçekten iyi. Akoru tek tek notalarda duymak için arpej modunu seçebilmeniz güzel bir özellik.

Akorun yapısına bakmak ve çalışmak için herhangi bir noktada akoru vurgulayabilirsiniz. Akor türü tanımlama oyununu özellikle bağımlılık yapıcı buldum. En yaygın akorlarda başarılı olmama rağmen, daha belirsiz akorlardan bazıları bana sorun çıkardı.

Ancak onları inceledikten sonra doğru anlamaya başladım. Bunu, yeni başlayanlardan ileri düzey müzisyenlere kadar herkesin bu uygulamadan bir şeyler öğrenebileceğinin iyi bir göstergesi olarak görüyorum.

Daha Fazla Göster

Okumadan Geçme

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
0:00
0:00