Gitar Programları

5 Muhteşem Ücretsiz VST Eklentisi

Müzik yapmak için DAW programınıza yükleyin

Müzik yaparken DAW programı içerisine eklemek isteyeceğiniz kaliteli ve ücretsiz VST eklentilerini sizler için listeliyoruz.

DAW içerisine ekleyebileceğimiz birçok ses eklentisi ücretleri sebebiyle zorlayıcı olabiliyor.Burada listeleyeceğimiz eklentiler ise fazla fazla özelliğe sahip olmasının yanında ücretsiz olmaları onları vazgeçilmez yapabilir.

FKFX Influx

FKFX Influx ses rezonatör eklentisidir. FKFX giriş sinyalinizden yeni kanallar oluşturmanıza olanak tanır. Efektin özü, çok noktalı bir LFO tarafından kontrol edilebilen veya MIDI aracılığıyla perdelenebilen bir rezonatör modülüdür. Daha fazla müzikal sonuç için ölçeklere de yapıştırabilirsiniz. Bunun ötesinde, bir low pass filtre, 16 ayarlı bir dalga şekillendirici, bir tüp distorsiyonu, bir wet/dry LFO editörü ve daha fazlası var. Kısacası, sorun yaratan çılgınlıklar ve eğlenceli düzenlemeler oluşturmak için mükemmel bir eklentidir.

FKFX Influx , 82 adet ön ayarı ve ücretsiz olarak alabileceğiniz 128 Ekstra ön ayar ile birlikte gelir , yani 210 ön ayar.

Ücretsiz bir VST eklentisi için gerçekten iyi özellikler sunuyor. DAW programınıza ekleyerek sesler üzerinde gelişmiş kontroller sağlayabilirsiniz.

Techivation T-De-Esser

Techivation T-De-Esser İşleme, Yoğunluk ve Keskinlik için daha fazla kontrol ile High, Hi-end, Low-hi veya Mid-hi frekans aralıklarına odaklanmayı seçebilirsiniz.

DAW programınıza ekleyeceğiniz bu muhteşem VST plugin ile aşağıda ki şeyleri yapabilirsiniz.

 • Yakından mikrofonlanan ses kaynaklarından sertliği kaldırın
 • Vokal ve diyalogdaki sibilance’ı şeffaf bir şekilde yönetin
 • Düşük kayıt kalitesinin neden olduğu düzensiz ton dengesini düzenleyebilirsiniz
 • Gitar üzerinden gelen patlamaları yok edebilirsiniz
 • Gereksiz yüksek frekansların azaltılması nedeniyle mastering sırasında kayıtlarınıza daha fazla dinamik aralık verin

Sample Science French Violin


French Violin , çok sayıda karakter ve çekiciliğe sahip, çok örnekli güzel bir kemandır. Özgün ses için çalınan Fransız Kemanı çok sıcak ve doğal bir sese sahiptir. GB’larca sabit disk alanı kullanmadan müzik prodüksiyonunuza bir tel dokunuşu eklemek için mükemmel bir keman eklentisidir.

Fransız Kemanı 6 artikülasyonla gelir: arco vibrato, arco non-vibrato, pizzicato vibrato, pizzicato non-vibrato, spiccato ve tremolo.

Zeek STFU

Sidechaining, birçok müzik türünde o kadar yaygın bir etki haline geldi ki, iş için hızlı ve basit bir araca sahip olmak için bu tarz eklentilere çok para ödendiğini biliyoruz. STFU, DAW üzerinde temponuza senkron olarak veya MIDI tarafından tetiklenebilen, kullanımı kolay bir LFO (Low Frequency Oscillator) aracıdır. Yaratıcı efektler ve ritimler için kendi şekillerinizi çizebilir, döngü uzunluğunu değiştirebilir ve Vuruş veya Saniye modu arasında geçiş yapabilirsiniz.

Full Bucket Music Grain Strain

Grain Strain , Microsoft Windows (VST) ve Apple macOS (VST/AU) için bir yazılım efekti eklentisidir. Yüksek performans ve düşük CPU tüketimi için yerel C++ kodunda yazılmıştır.

Bu eklentiyi tam olarak anlayabilmek için aşağıda ki videoyu izlemenizi tavsiye ederim.

Ana Özellikler:

 • Senkronizasyon-Ana Bilgisayar seçenekleriyle esnek tane döngüsü.
 • Hem tanecikler hem de döngü yinelemeleri (çerçeveler) için zarflar.
 • “Grain Vocoder”:
  MIDI aracılığıyla frekans kontrolü (sekiz sese kadar).
 • ODDSound dinamik mikro ayar ile MTS-ESP’yi destekler .
 • MIDI Learn – tüm parametreler MIDI CC tarafından kontrol edilebilir.
 • Eklenti, Windows ve macOS’u (32 bit ve 64 bit) destekler.

 

Daha Fazla Göster

Okumadan Geçme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu