İnceleme

Gitar Öğrenmek İsteyenler İçin 17 Muhteşem Youtube Kanalı

Doğru bilgiye ulaşmak günümüzde kolay olmadığı için sizlere faydalı gitar içerikleri olan kanalları derledik.

Gitar Dersleri İçin Youtube Kanalları

YouTube, herkesin videolarını yayınladığı ve herkesin bu videolara ulaşabildiği dünya genelinde çok büyük bir platform. Müzik konusunda da Youtube üzerinde birçok kanal videolar paylaşarak, gitar konusunda kendini geliştirmek isteyenler için ders videoları ile çoğu kesime fayda sağlamaktalar.

Peki izlenmesi gereken en etkili YouTube Müzik Kanalları nelerdir? Müzik ve Yaşam olarak sizler için 17 adet gitar dersi veren Youtube kanalını bir araya topladık.

Takip ettiğiniz kanalları yorum yaparak tavsiye edebilirsiniz.

Allianz Motto Müzik – Nurkan Renda ile Gitar Vlogları

Sadece gitar dersleri olmamakla birlikte müzikle uğraşıyorsanız kesinlikle takip etmeniz gereken bir kanal. Bilkent Konservatuarı; Klasik Gitar Bölümü mezunu olan Nurkan Renda gitar vloglarında sizler için çok değerli bilgiler veriyor. Müzik camiasında bulunan çok önemli isimleri ağırlayan bu kanal gitarı nasıl tutacağınızdan başlayarak en üst seviyeye kadar bilgiler barındırıyor. Allianz Motto Müzik Youtube kanalı üzerinde değerli bilgiler paylaşan Nurkan Renda‘yı aşağıda ki adresten takip edebilirsiniz.

https://www.youtube.com/user/mottomuzik

Selim Işık – Gitar Dersleri

Selim Işık Elektro Gitar Dersleri isimli kitabı ile uzun zamandır gitar dersleri alanların tanıdığı bir isim.Teknolojiye de ayak uydurarak kendi YouTube kanalında çok faydalı gitar egzersizleri,teknikleri ve şarkılar öğretiyor.Bundan ziyade kanalında bir çok ünlü gitarist ağırlayıp sizin konu hakkında daha da bilgilenmenize yardımcı oluyor. Özellikle elektro gitaristlerin kesinlikle takip etmesi gerektiğini düşündüğümüz kanallardan birisi.

https://www.youtube.com/user/selimrock

Rockvarium – Soner Kırgız

 

Bu kanal daha çok bas gitaristlerin takip etmesi gereken bir kanal, bir süre aktif olmasa da yeniden videolar yüklemeye başlayan ve içinde kaliteli bilgiler bulunduran bu youtube kanalı Soner Kırgız‘ın sunumuyla size faydalı bilgiler verecektir. Bas gitarist olmasanız bile takip etmenizi öneririz.

https://www.youtube.com/channel/UCxJBNHdbHxV-qXu4MfRFIcg

Anıl Yazar

Daha çok Duman grubunun fanları tarafından takip edilen ve kemik kitlesi olan bu kanal size popüler kültürden ve tabiki Duman‘dan bir çok parça öğretecek. “Abi tab var mı?” sloganıyla tanınan Anıl Yazar’ın kanalında repertuarınız için orijinal çalımıyla bir çok parça bulabilirsiniz. Özellikle stratçıların ilgisini çekebileceğini düşündüğümüz bu kanalı her gitarist takip etmeli.

https://www.youtube.com/user/normalsigara

Gitar Edevat

Has metalcilerden olan Emir ve Onur’un samimi sohbetiyle sizlere metal ile yetinmeyip bluesa kadar bir çok konuda bilgi vereceği bu youtube gitar dersi kanalı samimiyetten hoşlanan ve bir şeyler öğrenmek isteyen müzisyenlerin, özellikle metalcilerin takip etmesi gereken bir kanal. Ayrıca kanalda sadece dersler değil amfi, pedal, elektro gitar gibi ürünlerin incelemelerine de yer veriyorlar.

https://www.youtube.com/channel/UC6Fw94xn2WKkghs-d6682QA

Onur Güler – Gitar Dersi

Gitar kanalları içerisinde belki de en fazla parça videosuna sahip olan YouTube Gitar kanalı sanırım Onur Güler‘in kanalı.Kanal içerisinde birçok popüler şarkı ile ilgili ders videoları bulabilirsiniz.Videolarında orijinale yakın ve kolay olmak üzere iki şekilde çalım dersi veren bu kanal yeni gitaristlerin ilgisini çekebilir.

https://www.youtube.com/channel/UCCeXYHMDlGNT8hcMOKXDEZQ

Gitar Teknikleri

İçinde bir çok gitar ve ekipman hakkında bilgi bulunduran bu kanal aldığı konuklarla da size bir çok şey katacağını düşündüğümüz bir youtube kanalı. Her gitaristin takip etmesini öneriyoruz.

https://www.youtube.com/user/gitartekniklericom

Deniz Sayman

Deniz Sayman Youtube

The Madcap grubuyla tanınan Deniz Sayman eğlenceli içerikleri ve verdiği değerli bilgileri ile size bir çok şey katacaktır. Özellikle elektro gitarislerin takip etmesini tavsiye ettiğimiz bu kanalı tüm gitaristlerin takip etmesinde fayda var.

https://www.youtube.com/channel/UCzb4ZTp-BtNdkfeU4qJSF8g

Jazz Gitar Dersi


Özellikle caz gitaristlerin takip etmesi fakat tüm gitaristlere yarayacak bilgiler bulunduran bu kanal size müzik teorisi ve caz hakkında bir çok bilgi verebilir. Her gitaristin takip etmesini önerdiğimiz kanallardan bir tanesi.

https://www.youtube.com/channel/UCh3jnjKTh7yLwCj7LJzE1qQ

Fırat Öz

Murder King‘in gitaristi ve aynı zamanda vokali olan bu abimiz size vlogları ve goy goy tarzı içerikleri ile gitaristlerin yaşam tarzları hakkında bilgiler verebilir, karantina günlerinde canınız sıkılıyorsa takip etmenizi önerdiğimiz bir kanal.

https://www.youtube.com/user/firatozmurderer

Gitar ve Şan Dersleri

 

İçinde daha çok akustik şarkı dersleri bulunduran bu kanal size müzik terimleri hakkında da yardımcı olacaktır. Ahmet Selim Büyüksoy‘un sunumu ile bir çok parça ve terim önerebileceğiniz bu kanalı takip etmenizi öneririz.

https://www.youtube.com/user/tBeNiGNaNt

Vehbi Can Uyaroğlu

 

Ege Üniversitesi Konservatuar mezunu olan Vehbi Can, çeşit çeşit gitar dersleri ve müzik teorisi bulunduran ayrıca eğlenceli içerikler de sunan kanalında size de çok değerli bilgiler verecektir. Her gitaristin takip etmesini önerdiğimiz kanallardan bir tanesi.

https://www.youtube.com/user/elektropii

Gökhan Büyükkara

 

Youtube camiasında yeni olan Gökhan Büyükkara küçük lick videolarıyla blues ve rock severlere çok faydalı olabilecek bir kanal. Blues rock severim diyorsanız takip etmenizi önerdiğimiz bir kanal.

https://www.youtube.com/channel/UCLrZVjEBh_9Pqxw7625AgJw

Serkan Bilgin

Daha çok popüler şarkılar içeren bu kanalda aradığınız bir çok şarkının çalımını bulabilirsiniz, teknik ve repertuar için takip edilmesi gereken bir kanal. Her gitaristin takip etmesini öneriyoruz.

https://www.youtube.com/channel/UCk9XTGx2sBTY6C-vFKXSlYw

İbrahim Birdal

İçinde her tür bilgiyi barındıran bu kanal özellikle tabcı elektro gitaristlerin çok ilgisini çekebilir. Ekipmanından tutun da teknik işlere, repertuardan tekniğe bir çok içeriği bulunduran bu kanalı tüm gitarislere öneriyoruz.

https://www.youtube.com/user/ibrahimbirdal

Altan Özdil

Ritim atmayı seviyorsanız, ben akorumu basar ritmimle yoluma bakarım tadında olan bu kanal, size bir çok ritim ve ritim tekniği öğretecektir. Evde akustik veya klasik gitarını almış oturup duvara bakarak doğaçlama takılan ve içinde müzik ateşiyle yananlardansanız size yarayacak bir kanal.

https://www.youtube.com/user/altanogretmen

Gitar Koçu

Yine elektro gitarislerin ilgisini çekebilecek olan bu kanal içerdiği ders videoları ile bir çok gitariste yol gösterici olabilir. Siz de bir şeyler kapıp tuşenizi geliştirmek istiyorsanız takip etmeniz gereken bir kanal.

https://www.youtube.com/channel/UCeKhlPpfYmG4mK_d5c_Jw4Q

Daha Fazla Göster

Okumadan Geçme

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
0:00
0:00