Gitar Akorları

Gm Akoru Nasıl Basılır?

Gm akoru genellikle “Gm” olarak yazılan ayrıca en az kullanılan gitar akorlarından biridir.Gm akoru bareli ve baresiz olarak çeşitleri vardır.Gm yani Sol Minör Akoru Sol sesi üzerinde Triad bir akordur.

Gm Akoru Bareli Basılışı

Standart Gm akoru bareli olarak aşağıda ki şekilde basılarak çalınır.Bareli olması sizi korkutabilir ancak yılmayın zorlamaya devam edin başaracaksınız.

gm akoru nasil basilir
Gm Akoru

Ancak korkmaya gerek yok demiştik.

Gm akoru sadece bareli basılacağını sananlar var. Gm akorunun baresiz basılışını aşağıda inceleyelim, gerçekten kolay olduğunu göreceksiniz.

Gm Akoru Baresiz Nasıl Basılır ?

Gm akoru baresiz olarak basitleştirilmiş 3 farklı basılışı bulunmakta.Bu ilk seçenek, yukarıda gösterilen standart Gm gitar akorunun basitleştirilmiş bir sürümüdür.

Bu, standart bir Gm akoru yerine daha kolay basılabilecek bir versiyon, ancak yine de çalmak zor olabilir. G minörün bu versiyonunu çalarken 5 ve 6 telleri çalmadığınızdan emin olun. X işaretine dikkat

Ayrıca Majör ve Minör Akorlar (Detaylı Anlatım) isimli konumuza göz gezdirebilirsiniz. Gitar Klavyesi Notalarını Öğrenme isimli konudan gitarınızda ki tellerin isimlerini,sıralamasını,ve klavyemizdeki yerleşimin mantığını detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Okumadan Geçme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu