GİTAR DERSLERİ (Detaylı Tüm Dersler)

0
31

Başlangıç Gitar Dersleri konusunda size yardımcı olabilecek yazıları bir araya toplayarak sizlerin daha rahat ulaşmasını amaçladık.

Aşağıdaki linkler üzerinden sitemizde ki başlangıç gitar derslerine daha hızlı ulaşabilirsiniz.

Nota ve Tab Nasıl Okunur?

Bu yazıda nota ve tab nasıl okunur? Tab sistemi nedir? Bunları öğrenerek gitara giriş yapmış olacaksınız.

Gitar dersleri almak için bir gitara ihtiyacınız var. Peki gitar alırken nelere dikkat etmemiz gerekir?Gitar alırken dikkat edeceğiniz temel noktaları bu yazıda bulabilirsiniz.

Normal akustik gitar mı yoksa elektro akustik gitar mı?Kasa boyları arasındaki ses farkları hangisi daha uygun olur? Hepsi bu yazıda.

Gitar dersleri konusunda en önemli konulardan birisi de tellerinin isimleri nota karşılıkları ve gitar klavyesinde ki tüm notaların yerlerini nasıl okunacağıdır.Genel bilgileri bulacağınız önemli bir yazı.

Gitar Dersleri olarak ilk öğreneceğiniz konuların başında temel gitar teknikleri gelmektedir. Pick Holding yani pena tutuşundan itibaren tüm teknikleri öğrenin.

Bu gitar dersimizde sol elinizi hızlandıracak temel ve orta düzey egzersizler bulacak ve bu egzersizler sayesinde gitarın klavyesinde elleriniz daha hızlı olacak. Ayrıca yazı içerisinde bulunan Alternate Picking gitar dersini okumayı unutmayın.

minör ve majör akorlar

Gitar derslerine ilk başladığınızda öğretilen temel akorlar ve bu akorların majör ve minör ailelerini anlatan en gerekli derslerden birisi. (Am-E-F-Em-G vb akorların hepsi)

Arpej Nedir? Nasıl Çalınır?

Bu gitar dersi arpeje giriş dersidir.Arpej nedir nasıl çalınır gibi soruların cevabını bulabileceğiniz gibi ayrıca iyi düzeyde arpej örneklerini de bulabileceksiniz.Çünkü arpej sadece akorlar üzerinde çalınmaz.

Dersler Eklenmeye Devam Edecek…

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here