Genel

Kolay Nota Öğrenmek İster misiniz?

Notalarla aranız iyi değilse kolaylaştırılmış notalar bulabileceğiniz bir site önereceğim size. www.kolaynota.com

Kolaynota.com sitesinin ortaya çıkmasının çok basit bir sebebi var, nota bilmeyen veya az bilen amatör müzisyenlere, paylaştığı kolay notalar ve do re mi notalar sayesinde yardımcı olabilmek.

Do Re Mi notalar; yazı tabanlı notalar. Notaları görüyorsunuz, altlarında da sözleri var, basit bir şekilde çalıyorsunuz. Melodika ve flüt çalan öğrenciler için çok önemli bu tür notalar. Okullardaki müzik dersleri bile bu tür notalar sayesinde işleniyor artık. Siteyi geniş bir melodika notaları arşivi olarak düşünebilirsiniz.

Kolay notalar ise pdf ve jpg notalardan oluşuyor ve notaların üstlerinde nota isimleri yazıyor, bilgisayar ve mobil cihazlarla kolaylıkla görüntüleyip isterseniz yazıcıda basabilirsiniz.

Sitede hemen hemen her müzik türüne ait notaları görebilirsiniz. Çoğu sayfada hem do re mi notalar hem de kolay notalar farklı tonlarda ve karar seslerinde bulunabiliyor. Güncel popüler şarkılar da ekleniyor siteye.

Sitenin bir güzelliği de piyano çalmaya yeni başlayan müzikseverler için hazırlanan piyano notalarıÇok sayıda şarkının piyano için özel olarak hazırlanan düzenlemelerini görebilirsiniz. Bu düzenlemelerin nasıl çalındığını videolar sayesinde izleyebilirsiniz. Bütün düzenlemelerin videolarına sitenin Youtube kanalı üzerinden ulaşabiliyorsunuz.

Sitede Türkü, Türk Sanat Müziği, Pop Müzik, Çocuk Şarkıları, Marşlar ve benzeri birçok kategoride notalar var. Bu notaları melodika, keman, flüt, kalimba, bağlama, piyano gibi çalgılarda çalabilirsiniz.

Sitedeki bütün notalar ve piyano düzenlemeleri kolaynota.com kurucusu tarafından yazılıyor ve hazırlanıyor. Hiçbir şekilde “kopyala yapıştır” mantığı yok sitede. Bütün notalar en baştan yazılıyor, bütün piyano düzenlemeleri özel olarak hazırlanıyor. Siteyi diğerlerinden ayıran en önemli özellik bu olsa gerek.

Kolaynota; enstrüman çalanlar için güzel bir kaynak ve en önemlisi de bütün notalar ve düzenlemeler ücretsiz. Nota arıyorum bulamıyorum ya da nota bilmiyorum diyorsanız kesinlikle tavsiye ederim.

Kaçırmayın !!!  Akoroke Online Gitar tabları platformu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu