Haberler

Native Instruments Şirketinin Başkanları İstifa Etti

Guitar Rig programının sahibi olan Native Instruments firmasında büyük değişim.

Bir süredir çalışanlarını işten çıkarma ve Amerika’da ki ırkçılık olaylarından dolayı tepki çeken müzik teknolojileri firmalarının önde gelen ismi Native Instruments, hem Kurucu Ortak hem de CEO Daniel Haver ve Baş İnovasyon Sorumlusu ve Başkan Mate Galic mevcut liderlik rollerinden ayrılıyor.

Daniel Haver, Stephan Schmitt’e 1997 yılında kurucu ortak olarak katıldı ve o zamandan beri şirketi CEO olarak yönetiyor. Mate Galic, Native Instruments’a 1999’da katıldı ve Daniel Haver ile yakın bir şekilde çalıştı. 2009’dan beri şirketi birlikte yönetiyorlar, ancak şimdi değişim zamanı olduğunu düşünüyorlar.

Şu anda Global Pazarlama Direktörü ve şirketin Los Angeles ofisinin başında olan Constantin Koehncke, Native Instruments firmasının yeni CEO‘su olacak ve şu anda Sound Products Direktörü olan Robert Linke, Ürün Direktörü ve Başkanlık pozisyonunu alacak. İkili, 1 Ekim 2020‘de rollerine adım atan yeni Yönetim Kurulunu oluşturacak.

Native Instruments, yazılım ve donanımıyla doğrudan ilgili olmayan bazı olumsuz manşetlere rağmen, mevcut mali yılının 24 yıllık tarihinde en iyisi olacağını söylüyor. Buna rağmen Daniel Haver şunları söylüyor: “Mate ve ben, şirketi yeni nesil liderlere devretmenin doğru zaman olduğuna inanıyoruz. Native Instruments bugün çok güçlü bir yerdedir ve Constantin ve Robert, olağanüstü ürünler sunmaya devam ederek taze enerji getirecekler.

“Pazarlama ve Ürünlerdeki uzun yıllara dayanan liderlikleri ve sayısız başarılı katkıları, onları Native Instruments’ı geleceğe taşımak için mükemmel bir seçim haline getirdi.

“20 yılı aşkın bir süredir Native Instruments’a liderlik etmek bizim için bir ayrıcalıktı ve bir şirket olarak ve kişisel olarak başardıklarımızdan son derece gurur duyuyoruz. Native Instruments her zaman Mate ve benim evimiz olacak ve biz Constantin ve Robert’ı bir sonraki başarılı bölümü yazarken desteklemekten heyecan duyuyorum. “

Göreve gelen CEO Constantin Koehncke ise şunları söyledi; “Daniel ve Mate’in Native Instruments’ı bu noktaya getirmedeki başarıları olağanüstü. Şirketi, Berlin’deki küçük bir tutkulu teknoloji uzmanları grubundan, onu yaratan aynı tutku ve vizyonla sürdürülen müzik teknolojisindeki en alakalı markalardan biri haline getirdiler.

Bu değişim ile birlikte bakalım uzun süredir güncelliğini yitiren önde gelen gitar simulasyon programlarından birisi olan Guitar Rig yazılımı büyük değişimler ile günümüz teknolojisine ayak uydurabilecek mi?

Kaçırmayın !!!  Solar Guitars, 2 yeni muhteşem gitar tanıttı. GC1.6 Killertone ve E1.6 Priestess

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu