Haberler

Yoğun talep ve Covid-19 sebebiyle elektro gitar bulunmuyor.

Gitarın pandemi karşısında popülaritesinin arttı.,fakat üreticiler ve perakendeciler talebi karşılayamadı

Covid-19 pandemisi sebebiyle uzun süredir evdeyiz.Müzik piyasasının neredeyse bitme noktasına gelmesine karşın evlerinde olan amatör müzisyenler vya da gitar çalmak isteyenler oldukça çoğaldı.

Uygun fiyatlı ve ucuz seri üretim gitarları bulmak yine de mümkün olsa da büyük firmaların kaliteli gitarlarını bulmak çok zorlaştı.Ülkemizde hem doların artması hem de sotk sorunları yüzünden perakendecilerin ellerinde ki neredeyse tüm gitarların fiyatları uçtu gitti.

Bazı üreticiler özellikle “kıtlık” kelimesini kullanmaktan çekinirken, hepsi talebin şu anda arzın üzerinde olduğunu kabul ediyor. Fender Product’ın EVP’si Justin Norvell’in açıkladığı gibi, bunun iki ana nedeni var.

“Şu anda üzerinde çalıştığımız zorluk, küresel pandemi sebebiyle meydana gelen üretimlerin durması ve buna verilmesi gereken tepkidir. Şu anda müzik piyasasında büyük bir artış var ve bu taleplere yetişmek gerçekten zor.”

Fender CEO’su Andy Mooney eylül ayından itibaren stokların iyice azaldığını kadın çalışanların evlerine kapanmasının da bunun üzeirnde büyük etkiye sahip olduğunu açıkladı.

Evde kalma sebebiyle e-ticaretin artması da taleplere olan yoğunluğun bir gerekçesi.

Gibson CEO’su James Curleigh, Times’a benzer bir açıklamada bulundu . “Kelimenin tam anlamıyla yeterince gitar üretip tedarik edemedik” dedi.

Geçen yılın ikinci yarısından itibaren fiyatlarda ki yükselişleri ve 0 elektro gitar konusunda yaşanan sıkıntıların farkında olabilirsiniz.

Talep Arzdan ‘% 50 daha yüksek’

Amerika ve İngiltere’de üretimlerin büyük oranda düşmesi dış piyasayıda iyice zor duruma soktu.İkinci el gitar konusunda düşük fiyatlı gitarlar hala bulunuyor olsa da sıfır almak isteyenler için stoklar büyük sıkıntı yaratıyor.Fiyatların artması bazı gitar severleri ikinci ele yönlendirse de talebin yoğunluğu sebebiyle gitar bulmak gerçekten zor.

Kaçırmayın !!!  Boss Waza Craft TB-2W Tone Bender Fuzz pedalı tanıttı

Okumadan Geçme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu