Haberler

D’Addario kurucu ortağı Janet D’Addario 72 yaşında hayatını kaybetti.

2 yıllık kanserle savaşı kaybetti.

D’Addario & Company’nin kurucu ortağı Janet D’Addario, 14 Haziran’da 72 yaşında vefat etti. Eşi Jim D’Addario, nedeninin safra kesesi kanserinden kaynaklanan komplikasyonlar olduğunu söyledi. 

Janet D’Addario, 1973’te Jim ile birlikte D’Addario & Co’yu kurdu. Çift, Jim D’Addario’nun folk grubuyla 18 yaşında bir şarkıcıyken tanıştı ve Jim, yeni yetişen bir müzisyendi. Evlendikten sonra, şarkı söylemeye ve sahnede birlikte performans göstermeye devam eden çift müzik piyasası için mükemmel ürünler üreteceklerdi. 50 yıllık birliktelikleri boyunca Müzik dünyası için mükemmel ve kaliteli teller ürettiler.

Şirketin ilk günlerinde Janet, tüm ürünleri için ambalaj tasarımının yanı sıra ilk reklamını da tasarladı. Yıllar geçtikçe, rolleri arasında Sanatçı İlişkileri başkanı ve yetersiz hizmet alan topluluklardaki küçük çocuklara müzik eğitimi vermeye devam eden D’Addario Vakfı’nın kurucu ortağı oldu.

Janet, 20 yıl boyunca Vakfın Genel Müdürü olarak görev yaptı ve dünyanın dört bir yanındaki şehirlerde klasik müzik konserleri düzenleyerek bu amaç için farkındalık yaratmaya yardımcı oldu.

Jim D’Addario ise 3 yetişkin çocuğu ve 8 torunu ile birlikte olsa da artık yanlız olduğunu ifade etti.

 

Kaçırmayın !!!  Native Instruments Şirketinin Başkanları İstifa Etti

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu